A Nemzeti Alaptanterv szakmai előkészítésében részt vevő Major Gábor, a Makerspace.hu ügyvezetője szerint néhány éven belül a magyar gyerekek oktatásának is része lehet a digitális kultúra – írja a Magyar Nemzet. Az öt éve működő Makerspace.hu elsősorban a szakképzés korszerűsítését és a pályaorientáció támogatását tűzte ki célul.
Digitális alkotóműhelyeikben (angolul a makerspace-ekben) a gyerekek valamilyen kerettörténet segítségével sajátíthatják el a lézervágó, a 3D nyomtató és egyéb eszközök használatát – úgy, hogy például közben szuperhősöknek képzelik magukat vagy egy okosvárost terveznek meg.
Az angol és magyar nyelven elérhető pedagógiai csomagot egyelőre főként magán és egyházi fenntartású intézmények rendelték meg, illetve szakköri és tábori keretek között használják, de Major Gábor reméli, hogy az új tanterv alapján az állami iskolák is használni fogják az anyagukat, mivel az pont a témába illik.
Hamarosan országszerte 60 digitális alkotóműhely jön létre uniós forrásból, és több centrum jelezte, hogy már szeptembertől elkezdik alkalmazni kísérleti jelleggel a programot. Az alkotók remélik, hogy azzal, hogy a diákok a saját tervezésű projektjeiket valósíthatják meg, olyanokat is sikerül elérniük, akiknél a hagyományos módszerek kudarcba fulladtak.
Kapcsolódó cikkeink:
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)