/A kép csak illusztráció/
A kislány születése után egy nappal lázasodott be, így azonnal az intenzív osztályra került. Mivel állapota egyre romlott, átszállították Budapestre, a Semmelweis Egyetem I. számú Gyermekklinikájára. Az orvosok mindent megtettek, de hiába küzdöttek az életéért, a kis beteg feladta a harcot.
A vírus, mely a kislányt megfertőzte, az enterovírus, olyan kórokozó, melyre egyelőre nincs orvosság. Eredetileg a bélben telepszik meg, szövődményei igen súlyosak, mellhártya-, vagy agyvelőgyulladást is okozhat. A gyermekbénulás is ennek a vírusnak az egyik válfaja. Panka esetében szívizomgyulladás volt a halál oka. A szolnoki kórházban lefuttatott vírusdiagnosztika nem mutatott ki semmit, az enterovírusra a budapesti intézményben zajlott vizsgálat során akadtak rá az orvosok.
A kórház nevében dr. Szántó Zoltán megbízott igazgató nyilatkozott, elmondta, hogy az intézményben mindenben az érvényben lévő fertőtlenítési és higiéniai szabályoknak megfelelően jártak el, ezzel kapcsolatban nem is történt mulasztás. Mivel a vírus levegőben és cseppfertőzéssel is terjedhet, sajnos a kórházi dolgozók nem tudtak volna többet tenni a tragédia elkerülése érdekében. Az igazgató arra is felhívta a figyelmet, hogy a születési rendellenességek után a fertőzések állnak a második helyen a csecsemőhalálozás leggyakoribb okainak listáján - nem csak hazánkban, világszerte is.
Ez a vírus gyakori, aránylag könnyen terjed, és főként a gyengébb immunrendszerűeket veszélyezteti. A kórházi kórokozók rendszerint egyébként is agresszívebbek az átlagnál – mondja dr. Bense Tamás gyermekorvos.
A szülők fájdalma rettenetes ilyen helyzetben. A váratlan tragédia lesújtotta őket, képtelenek nyilatkozni, vagy bárkivel beszélni a történtekről – ami tökéletesen érthető.
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)