Geszti Péter és Mosolyka, a II. Anamesa Találkozó fővédnökei is a menet élére álltak, de ott táncolt a színes forgatagban Dolhai Attila, a Class FM műsorvezetői: Kiss Orsi és Vágó Piros, Cserpes Laura és még sokan mások is.
A hangulat és az energia mindenkit magával ragadott a II. Anamesa Fesztivál felvonulásán. Geszti Péter tapsolt, táncolt, egy pillanatra még dobolni is beállt a fiatalok közé a belváros forgatagában. Több mint 400 diák és művész – mozgássérültek, Down-kóros és egészséges társaik – vették nyakukba az utcákat, hogy a jó hangulatú rendezvénnyel hirdessék: a művészet kapukat nyit az emberek között. A francia, görög, tunéziai és magyar fiatalok mellett hírességek is zászlajukra tűzték az elfogadást és a toleranciát. A Class FM műsorvezetői – Vágó Piros és Kiss Orsi –, a Jóban Rosszban sorozat színészei – Legerszki Krisztina, Seres Dániel –, továbbá Nagy Adri, Cserpes Laura és L.L. Junior énekesek, valamint Dolhai Attila is örömmel csatlakoztak a színes forgataghoz.
„Nem tudtam megállni, hogy ne táncoljak és énekeljek együtt a fiatalokkal. Szerencsére nem is kellett visszafogni magam, hiszen épp ez volt a lényeg: hogy jól érezzük magunkat, nevessünk, az élet szépségét hirdessük. Lenyűgözött a sokszínűség, és az az öröm, szabadság, energia, ami a menetből áradt. Csodás érzés volt mindennek a részese lenni” – mesélte Dolhai Attila.
Cserpes Laurát személyes élmények is motiválták, hogy részt vegyen a felvonuláson. „Édesanyám egyik legrégebbi barátnőjének a lánya kerekes székes, de soha nem a betegsége okán gondoltunk rá, teljes életet él. A fogyatékkal élők története mindig is közel állt hozzám, de ilyen nagyszerű hangulatra nem számítottam” – mondta az énekesnő a hömpölygő tömegben.
A II. Anamesa Találkozó fővédnökei, Geszti Péter és Hozleiter Fanny (Mosolyka) a tolerancia ünnepén, a menet elejére állva együtt buliztak az egészséges és fogyatékkal élő fiatalokkal. „Sajnos Magyarországon jelenleg inkább a világtól való elfordulás, a verseny és a kíváncsiság hiánya jellemzi a közgondolkodást. Ezért is jó, hogy sor kerül egy ilyen rendezvényre” – mondta el Geszti Péter, míg Mosolyka arról beszélt, hogy a fiatalok képesek leginkább arra, hogy környezetük, akár a szüleik gondolkodásmódját is megváltoztassák. „A felvonuláson megint tapasztaltam, hogy a fiatalok sokkal hamarabb oldódnak fel a társaságomban és fogadnak el” – tette hozzá Mosolyka.
A különleges rendezvénynek három napon át Budapest ad otthont, a fő attrakció a belvárosi felvonulás, amely a zenés és táncos produkciókon keresztül megmutatta a nemzetközi rendezvény fő üzenetét: nem számítanak az országhatárok, a kulturális különbségek, sem pedig a bőrszín vagy az életkörülmények, mert a művészet és az alkotás öröme összeköti az egészségeseket és fogyatékkal élő embertársaikat.
A II. Anamesa Találkozó a MOM Kulturális Központban színházi előadásokkal búcsúzik Budapesttől.
Kérjük, támogasd munkánkat!
Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértőnk, vagy ha egyszerűen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!
Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás
Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)