A szülők daganatra gyanakodtak, de a kórházban az orvosok a vizsgálatok után megállapították, hogy a gyermek hét hónapos terhes volt.
A kislány medencéje még túl fejletlen volt ahhoz, hogy természetes úton szülje meg gyermekét, ezért az orvosok úgy döntöttek, hogy császármetszést alkalmaznak. 1939. május 14-én Lina Medina életet adott egy 2,7 kg súlyú, egészséges fiúgyermeknek, aki - Medina egyik orvosa után - a Gerardo nevet kapta.
Ezzel Lina hivatalosan is a legfiatalabb Anyuka lett a Világon a maga 5 évével, 7 hónapjával és 17 napjával.
Hogyan lehetséges?
Dr. Lozada részletesen tanulmányozta az esetet, hiszen a terhesség nagy érdeklődést keltett. Többek között röntgenfelvételt is készített a kislányról és magzatáról, megállapította a magzat helyzetét, tanulmányozta a kislány állapotát és kórelőzményeit, aki már 8 hónaposan menstruálni kezdett. Négy éves korában már kifejlődtek mellei és nemi szőrzete, és a testi arányai is elképesztőek voltak; 5 évesen a kismedencéje kiszélesedett, fejlett volt a csontozata.
Valószínűleg agyalapi mirigy betegség miatti hormonzavar alakult ki nála, mely lehetővé tette a terhesség kihordását is. A petefészke már 5 éves korában megfelelt egy teljesen kifejlett, felnőtt női petefészeknek.
Ki az apa?
Lina apját átmenetileg letartóztatták nemi erőszak és vérfertőzés vádjával, később azonban bizonyítékot hiányában elengedték. Lina Medina "nem tudott precíz válaszokat adni" az apa kilétével, vagy a megtermékenyítés körülmnyeilvel kapcsolatban.
Egy 1955-ben megjelent, az ügyet vizsgáló cikk szerint abban az időben az Andok falvaiban gyakoriak voltak az indián ünnepségek, amik nem egyszer orgiába torkollottak, ahol a nemi erőszak sem volt elképzelhetetlen.
Mi történt a családdal ezután?
Meglepő módon, a család ezután teljesen hétköznapi módon folytatta tovább életét.
Gerardo abban a hitben nőtt fel, hogy Lina a testvére, de 10 évesen - osztálytársai gúnyos megjegyszéseiből - rájött, hogy valójában az édesanyja.
Gerardo végül normális életet élt egészen 1979-ben, egy csontvelő betegség miatt bekövetkezett haláláig.
Fiatal nőként Lina Dr. Lozada mellett dolgozott titkárnőként; az orvos segített a kislány és gyermeke taníttatásában is. Jelenleg a perui főváros "Little Chicago" negyedében él férjével, Raúl Juradóval, akitől 1972-ben fiúgyermeke is született.
Kacsa az egész?
Sokan kételkednek a történet valódiságában, azonban több orvos is foglalkozott a témával, emellett fotók és kutatók leírásai, valamint neves lapok (La Presse Medicale, The New York Times, Los Angeles Times) tudósításai is alátámasztják a hitelességét.
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)