A férfiak (agyuk működéséből adódóan) képtelenek megérteni a nőket. Esetenként rossz az ízlésük, még egyszerű ruháról sem képesek megmondani jól áll-e párjuknak, vagy sem. De akkor miért van az, hogy néhány nő valóban a tudományos megállapítások ellenkezőjét mutatja? Miért is van olyan sok "buta" nő a világon? Mert a társadalmi normákhoz alkalmazkodva egyesek képtelenek kitörni az évszázados elnyomásból, tudatosan nem használják ki agykapacitásukat.
Kicsi a bors, de erős
A férfiak mint mindig, az agy esetében is csak a méret alapján tartanak valamit jónak vagy rossznak. A nők agyának térfogata kisebb, mint a férfiaké, de másfélszer annyi szürkeállománnyal rendelkezik. A kisebb méretnek köszönhetően vagyunk képesek egyszerre több dolgot is figyelemmel követni, s míg a férfiak egy időben csak az egyik agyféltekét képesek használni, addig a nők mindkettőt igénybe vehetik.
Nem vagyunk egyformák
Persze nem lehet általános konklúziót levonni a rendelkezésre álló adatokból. A két nem agya annyira különböző, hogy általánosságban inkább azt mondhatjuk: mindkét nem más-más részegységek hasznosításában jeleskedik. A nők sokkal inkább képesek az aprólékos megfigyelésre, a férfi agy viszont jobb teljesítményt nyújt a tájékozódás terén.
Az évezredes berögződések is fontos szerepet kapnak a nemek szükségleteinek kialakításában. A férfiak a családfenntartó szerepét játszották, az anyagi biztonság érdekében materiális gondolkodásmódot fejlesztettek ki. A nők szintén családfenntartók voltak, de szerepük másként alakult. Mivel gyermekeket neveltek, s a háztartást vezették, ezért sokkal több érzelemre és alaposságra volt szükségük. A több irányba koncentrálás képessége nélkül képtelenek lettek volna egyéb teendőik mellet gyermekeikre is vigyázni.
Szerelem és szexualitás két szemszögből
Ne felejtsük el a tényt, hogy nem létezik -vagy nagyon ritka- a tipikus nő, vagy tipikus férfi. Leginkább férfi-vagy női típusú agyról beszélhetünk, mely nem kötődik a nemi hovatartozáshoz. Említsük meg példaként Marie Curie-t, aki tudományos munkája érdemeként két Nobel-díjjal gazdagodott, ugyanakkor három gyermeket is felnevelt.
Talán a legnagyobb és leggyakoribb különbség a szerelem és a szexualitás terén mutatkozik meg. Mindenki tisztában van vele, hogy a nők érzelmekre vágynak, melyeket nem röstellnek kimutatni. Ugyanakkor a férfiak szerelme legtöbbször nem kívánja meg az érzelmi megnyilvánulást, számukra elég, ha ők tisztában vannak érzéseikkel.
Persze nem hagyhatjuk figyelmen kívül a gyermekkori tapasztalatokat sem. Agyunk alapvető típusa ellenére a neveltetés, a környezeti behatások is segítenek az alkalmazkodásban. Egy férfi, akit gyermekkora óta egyedül nevel édesanyja, -esetleg nővérei is vannak - sokkal romantikusabb, megértőbb lehet.
Érdekesség: rájöttek, hogy az agy típusait nem lehet egyértelműen meghatározni. Nőnek is lehet férfi-típusú agya, és fordítva.