Az 1976. december 31. előtt gyártott autók Ulmból, 960 km megtételét követően érkeztek a mogyoródi Hungaroringre, ahol az átlagtartó versenyfeladatok vártak a résztvevőkre. A Hungaroringre a kecskeméti SOS-Gyermekfaluból érkező gyerekek közül is kilátogattak néhányan. A mezőny ezt követően rendőri felvezetéssel ért célba a Roosevelt téren, ahol nagy érdeklődés fogadta a gyönyörű, gondosan karbantartott autóritkaságokat.
A résztvevők között számos híres-neves típus képviseltette magát, így például a Jaguar E-Type, melyet Az Angyal című sorozat forgatásához is szerettek volna használni, de a Jaguár akkori elnökének elutasító döntése után, Roger Moore végül mégsem ülhetett ebben a modellben.
A teljesség igénye nélkül néhány modell a mezőnyből: ott volt az 1963-ban bemutatott Maserati Mistral egyik példánya, egy 1966-os Ford Galaxie, illetve a Dallas óta Bobby Merciként elhíresült Mercedes SL is.
Az elmúlt évek hagyományának megfelelően a Donau Masters túra gálavacsoráján került átadásra a 2500 euró összeget szimbolizáló csekk. A csekket Manfred Hommel, a Donau Masters Club elnöke adta át Jávorszky Ivánnak, az SOS-Gyermekfalu Magyarország nemzeti igazgatójának.
Az eseményket az érdeklődők élőben követhették Twitteren is:
http://twitter.com/DonauMasters
Donau Masters Club
A Mercedes-Benz ulmi képviselete hagyományteremtő szándékkal 2006-ban indította útjára a Donau Masters márkafüggetlen nemzetközi veteránautós túrát. Az 1976. december 31. előtt gyártott veterán járművek között klasszikus német (Mercedes-Benz, BMW, Porsche), angol (Austin Healey, Triumph, Rolls Royce, Jaguar) és olasz autók (Alfa Romeo, Ferrari, Fiat) is teljesítik az Ulm-Budapest közötti, közel 960 km-es távot.
A Donau Masters célja, hogy négy Duna-menti ország - Németország, Ausztria, Szlovákia és Magyarország - gazdasági és kulturális kapcsolatait ápolja. A látványos túra nemes gesztussal is párosul, hiszen a Donau Masters résztvevői 2006 óta évente 10 000 euróval támogatják a négy ország SOS Gyermekfalvait.
SOS-Gyermekfalu
Az SOS-Gyermekfalu Magyarországi Alapítványa privát alapokon álló, politikai és felekezeti elkötelezettségektől mentes, kiemelten közhasznú szervezet. Elsőként és a legnagyobb civil szervezetként vagyunk jelen a magyar gyermekvédelemben. A világ második legnagyobb gyermekvédelmi civil szervezeteként 132 országában működik.
Az SOS-gyermekfalvakban vér szerinti családjukat elveszett, vagy azt nélkülözni kényszerülő gyerekek kapnak család alapú, hosszú távú, szeretetteljes gondoskodást.
Az első gyermekfalu 1986-ban Battonyán, a második 1990-ben Kecskeméten, majd a harmadik 1993-ban Kőszegen nyitotta meg kapuit. Egy gyermekfaluban 10-12 családi ház található, ezek mindegyikében egy SOS-anya nevel 6-8 gyermeket. A nálunk felnövő gyerekek a települések helyi iskoláiba járnak, a helyi közösségek tagjaiként nőnek fel.
A gyermekfalvak mellett ifjúsági házak működnek (Szegeden, Lajosmizsén és Sében), melyek a falvakból kikerülő, s az önálló életüket hamarosan megkezdő fiataloknak nyújtanak otthont.
Jelenleg Magyarországon mintegy 300 gyermek és fiatal él az SOS-Gyermekfalu Magyarországi Alapítványa gondoskodásában.
Kérjük, támogasd munkánkat!
Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértőnk, vagy ha egyszerűen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!
Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás
Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)