Homokgyurma
Hozzávalók:
Étkezési keményítő (pl. kukorica- vagy krumpli keményítő),
homok,
víz,
esetleg némi ételfesték.
csésze,
fazék,
fakanál
Tegyünk a fazékba 1 csésze keményítőt, 2 csésze finom homokot, 1 csésze vizet és tetszés szerinti ételszínezéket. Keverjük össze, majd közepes lángon folyamatos keverés mellett hevítsük addig, míg össze nem áll a massza. Ha kész az alapanyag, irány az udvar és kezdődhet az alkotás!
A kihűlt homokgyurmából a gyermek kedve szerint formázhat. A „műalkotások” néhány nap alatt megszáradnak.
"Vízfestés"
Vízzel is festhetünk képeket.
Egy kisebb locsolókannányi vízzel képeket rajzolhatunk a simára lapogatott homokba vagy a betonra, térkőre. Ki kell találni, mit rajzolt gyermekünk. Később cserélünk.
Hőlégballon
Egyszerűen elkészíthető, az óvodás gyermek pedig megismerkedik egy fizikai törvénnyel: a meleg levegő könnyebb, mint a hideg, ezért felfelé száll.
Hozzávalók:
egy nagyobb méretű vékony zacskó, pl. szemeteszsák,
egy eldobható papír- vagy műanyagpohár,
szélesebb cellux,
hajszárító.
Vágjunk le a pohárból egy 4-6 Cm széles gyűrűt, amire ráerősítjük a zacskót. Hagyjuk ki a ragasztásból néhány helyen a zsák szélét, hogy el tudjon távozni a hideg levegő. Most fújjuk fel a hajszárítóval a ballont, ha elég meleg levegő került bele, fel fog szállni. Ha lehűl, akkor visszaereszkedik. Amennyiben a lakásban vagy a lépcsőházban engedjük el, nem szükséges zsinór. Ha kint játszunk vele, érdemes pl. sárkányeresztő zsinórral ellátni, hogy ne akadjon fenn a villanydróton.
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)