Milyen tolltartót válasszunk elsős gyermekünk számára?
Ma már rengeteg féle tolltartó közül válogathatunk, a színeknek és mintáknak tényleg csak a képzelet szabhat határt. A szülőknek azonban azt is nézniük kell, hogy vajon mennyire praktikus az adott tolltartó. Nézzük, hogy az egyes típusoknak mik az előnyeik és hátrányaik.
Kihajtható tolltartó
Ennek fontos előnye, hogy egyetlen cipzárral ki lehet nyitni, egy mozdulattal elérhető az összes írószer. Általában saját zsebbel is el van látva, így az órarend is belefér.
Hátránya azonban, hogy kihajtva sok helyet foglal az asztalon.
Emeletes tolltartó
Az emeletes tolltartó több cipzárral működik. Külön rekeszekben lehet tárolni a grafit ceruzákat, színes ceruzákat és egyéb írószereket. Előnye, hogy jól lehet benne rendszerezni a dolgokat.
Hátránya viszont, hogy biztos bele fog telni egy kis időbe, mire a gyerek megtanulja, hogy hol mit talál, mikor melyik cipzárat kell kinyitni, így lehet, hogy néha lemarad egy kicsit a tanórán, mert nem tud figyelni, amíg keresgél. Ezen kívül ebben a típusban általában nincs külön zseb sem az órarend tárolására.
Többszintes tolltartó
Sokan emellett teszik le a voksukat, ami nem véletlen. Ezt a tolltartót úgy kell elképzelni, hogy tartalmaz egy külön kis zsebes részt is, valójában egy belső, henger alakú tolltartót, amiben plusz dolgok - például ragasztó, radírok, ecsetek, kocka, stb. - tárolhatók. Ráadásul maga a tolltartó egy cipzárral nyitható, és nem is kell kihajtani, így nem foglal olyan sok helyet.
Hátránya, hogy nincs benne órarend tartó.
Hengeres tolltartó
A hengeres tolltartók elsősök számára nem ajánlottak főtolltartónak, hiszen nehéz benne megtalálni az adott írószert. Kiegészítő tolltartónak azonban jó szolgálatot tehet, tökéletesen alkalmas radír, ecset, ragasztó, vagy más iskolaszer tárolására.
Minden elsős kisdiáknak sikeres és boldog iskolai éveket kívánunk!
Indexkép: Bruno képe a Pixabay-en
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)