Az anyukás online csoportokban számos olyan kérdés merül fel hétről-hétre, amin egyesek elcsodálkoznak, mások pedig őszintén bevallják, hogy valóban aktuális a dolog. A vélemények többnyire attól függenek, hogy éppen van-e az adott hozzászólónak annyi idős gyereke.
Nemrég a 9-10 éves korban való szőrtelenítés foglalkoztatta az anyukákat. Elképesztően sok hozzászólás érkezett a témához. Voltak, akik támogatólag álltak hozzá, engednék, hogy egy ennyi idős kislány szőrtelenítsen, de bizony voltak olyanok is, akik határozottan ellenezték.
Mit tehetsz szülőként, ha a kislányod azzal fordul hozzád, hogy szeretne szőrteleníteni?
1.Megbeszélheted vele a dolgot
Érdemes először megkérdezni a kislányt, hogy miért szeretné a szőrtelenítést. 9-10 éves korban a legtöbb gyereket még nem érdeklik az ilyen témák, ezért lehet, hogy valami más áll a háttérben. Beszélgess el vele, tudd meg, hogy esetleg csúfolják-e miatta, vagy van bármilyen más ok, amiért zavarja őt. Ha sikerül megbeszélned vele, ha sikerül megnyugtatnod és elfogadja, hogy ez normális az ő korában, akkor nincs további teendőd. Legalábbis egy ideig.
2. Szőrtelenítő krémet alkalmaztok
Ez talán a legkényelmesebb módszer, otthon is elvégezhető. A szakemberek azonban sokszor felhívják a figyelmet arra, hogy az ilyen készítmények nagyon sok káros anyagot tartalmaznak, ezért óvatosan kell velük bánni. Ha mindenképpen a szőrtelenítő krémet szeretnétek kipróbálni, akkor feltétlenül végezzetek a használat előtt bőrtesztet. Egy kevésbé látható helyen kenjetek a krémből egy keveset a bőrre, majd várjatok 24 órát. Ha nem mutatkozik semmilyen allergiás reakció, akkor használhatjátok, ha úgy gondoljátok.
3. Kozmetikushoz mentek szőkíteni
A szőkítés szintén egy jó megoldás lehet, ha mindenképpen zavarja a kislányt a szőre. Ezzel a módszerrel azonban a szőrszálak nem tűnnek el, csak kevésbé lesznek láthatóak. Ha nem túl sötét és nem túl sok szőrszála van a gyereknek, akkor jó megoldás lehet. Itt is érdemes azonban figyelembe venni, hogy a szőkítő is rengeteg káros anyagot tartalmazhat. Mérlegelni kell, hogy vajon mennyire veszélyes a gyerek fejlődő szervezetére nézve.
4. Borotvával szőrtelenítetek
A borotva talán a legelterjedtebb szőrtelenítési módszer. Bár nem veszélytelen, mégis sok kiskamasz ezzel próbálkozik először. Ha már beszélgettél a kislányoddal és mindenképpen zavarja a testszőrzete, de nem szeretnéd kemikáliáknak kitenni, akkor marad a borotva. Ma már nagyon sokféle, kifejezetten nőknek szánt borotvát lehet kapni. A legtöbb biztonsági elemekkel is el van látva, úgyhogy a megvágás kockázata nem olyan nagy. Mégis javasolt az első egy-két alkalommal a gyerek mellett lenni és megtanítani, hogy mire figyeljen oda.
5. Gyantáztok vagy epiláltok
A gyanta cseppet sem tartozik a fájdalommentes szőrtelenítési típusok közé. Bár kétségkívül kevesebb káros anyagot tartalmaz, mint a szőkítő és a szőrtelenítő krémek, mégsem biztos, hogy első alkalommal jó választás. A fájdalom, amit a gyantacsík letépése okoz, megijesztheti a gyereket. Ha úgy dönt, hogy otthon végzi el, akkor pedig nem is veszélytelen, mert vannak olyan gyantázó eszközök, ahol a gyantát melegíteni kell. Ha túlmelegíti, akkor meg is égetheti magát.
Az epilátor biztonságos szőrtelenítő eszköznek számít, bár itt is fontos, hogy ne hagyd magára első alkalommal. Érdemes felkészíteni a rá váró fájdalomra, hiszen ez a módszer sem túl kellemes.
Az említett csoportban voltak anyukák, akik a végleges szőrtelenítést is megemlítették, de a szakemberek ezt egyáltalán nem javasolják gyerekkorban.
Mire figyelj oda mindenképpen, ha a kiskamaszod elkezd szőrteleníteni?
Az első és legfontosabb dolog, hogy hallgasd meg. A gyerekek általában nehezen viselik a testükkel kapcsolatos változásokat. Örülj neki, ha nyíltan beszélget veled róla, mert az azt jelenti, hogy megbízik benned. Hallgasd meg, válaszolj a kérdéseire, így később is bátran hozzád fordul majd. A tudat, hogy komolyan veszed őt és a problémáját, sokat jelent majd neki.
A kiskamaszok önbizalma elég sérülékeny dolog. Hamar rájönnek, hogy bizony nem egyformák. A külsőségek ebben a korban túl nagy hangsúlyt kaphatnak. Nem ritka, hogy egymást bántják az alakjuk, a hajszínük, a foguk vagy éppen a testalkatuk miatt. Erősítsd az önbizalmát, bíztasd, hogy fogadja el magát, és ha úgy érzed, hogy tudsz, akkor segíts neki – akár a szőrtelenítéssel kapcsolatban is.
Kép forrása: Sora Shimazaki fotója a Pexels oldaláról
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)