Az Élet Akadémia egy hat szombaton át tartó tréningsorozat 15-25 éves fiataloknak, alapvetően pályaválasztást segítő céllal. Jelenleg az egyetlen olyan intézményesített rendszer itthon, amely a fiatalok pályaválasztási kétségeivel, problémáival, megoldáshoz segítésével komplex módon, egységes szemléletben foglalkozik. Röviden szólván egy hely, ahova elküldöd a csemetét tétova állapotában és ahonnan hazahozod egy önismereti utazás után, gyakorlati pénzügyi ismeretekkel felturbózva, konkrét tervekkel, munkaerő-piaci rálátással és nem utolsó sorban, jókedvben.
- Az ötlet a válság után merült fel bennem, amikor tömegével érkeztek hozzám a középkorú emberek, hogy segítsek új irányt szabni az életüknek – kezd mesélni Deák Andrea fejvadász, az Élet Akadémia megálmodója. – Rá kellett jönnöm, hogy a hozzám fordulók nagy része úgy töltötte az utóbbi sok évét, hogy alig talált örömet a munkájában, valójában mindig is másra vágyott. A gond az, hogy középkorúként már csak jelentős anyagi tartalékokkal érdemes belevágni a pályamódosításba, amivel azonban sokan nem rendelkeznek. Innen jött az ötlet, hogy olyan jó lenne valahol korábban belenyúlni ebbe a folyamatba és segíteni az embereknek, hogy már eleve a számukra sikereket és mindenekelőtt boldogságot ígérő irányba induljanak. Így jutottam el a gyerekekig, fiatalokig – mondja a szakértő.
A tréning törzsét önismereti, kommunikációs, pénzügyi, munkavállalási és életmód-tanácsadásról szóló blokkok képezik, amelyek szervesen kapcsolódnak egymáshoz és alapvetően interaktív, játékos, életszerű helyzetek kezelését, csoportos munkát takarnak. A programban nem szerepel klasszikus értelemben vett előadás, hiszen azzal éppen a lényeg, a személyesség veszne el.
- Nekem leginkább az önismereti tréning tetszett – meséli Fröhlich Gertrúd a Móricz Zsigmond Gimnázium 12. osztályos tanulója. – Furcsa talán ilyet mondani, de a mai nap után úgy érzem, több és más vagyok, mint tegnap. Egy játék kapcsán például megtapasztalhattam, hogy azok az emberek, akiket első látásra sokszor elítéltem, vagy érdektelennek találtam, milyen értékesek is tudnak lenni. Pusztán mások, mint én vagyok, sokszor befelé fordulóbbak, de egy jó csapatmunkához éppolyan elengedhetetlen a jelenlétük, mint a hangadó vezéregyéniségeknek – mondja Gertrúd, aztán még hozzáteszi, a megszerzett tapasztalattal máshogyan gondolkozik a jövendő munkahelyével kapcsolatos elvárásairól is.
Tény, hogy hat szombat alatt csodát tenni nem lehet. Nagy szerencse, hogy erre nincs is szükség. A tapasztalat szerint ugyanis éppen elég több oldalról megvizsgálni a pályaválasztást, mint összetett döntést, és a gyerekből kiindulva és éppen az ő személyiségéhez, karakteréhez, álmaihoz visszaérkezve segédkezet nyújtani számára saját útja, hivatása megtalálásához.
A tréning törzsét képező önismereti, kommunikációs, pénzügyi, munkavállalási és életmód-tanácsadásról szóló blokkok szervesen kapcsolódnak egymáshoz és alapvetően interaktív, játékos, életszerű helyzetek kezelését, csoportos munkát takarnak.
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)