Autókereső
Ha gyermekeink már ismerik az autók jeleit, ezt a játékot biztosan nagyon fogják élvezni, és a hosszú autóút sem fog olyan unalmasnak tűnni. Indulás előtt kis cetlikre írjunk fel különböző autómárkákat (amiket a gyerekek ismernek) és tegyük egy zacskóba, vagy dobozba. Egy másik zacskóba olyan címkéket tegyünk, amelyekre színeket írtunk. Mindenki húz mindkét dobozból címkét, és a leírásnak megfelelő autót kell észrevennie a forgalomban (pl. piros Ford, zöld Opel, stb…) Ha megvan, húzhatja a következő kombinációt. Kinek sikerül többet észrevenni?
Foglalkozások
Körülírunk egy foglalkozást, a gyereknek pedig ki kell találnia, mire gondoltunk. Meg lehet próbálni fordított szereposztásban is. Pl.: Ki az, aki a leveleket hozza?
Ki az, aki a házat építi?
Ki süti a kenyeret?
Mese tapssal
Ez egy igazán nehéz játék, de mi jót szoktunk mulatni. A felnőtt elkezd mesélni egy történetet, de előtte megmondja, hogy melyik szó hallatán kell a gyereknek tapsolnia. Mondja, mondja a mesét és valahányszor elhangzik az a a bizonyos szó, a gyereknek tapsolnia kell. Könnyűnek tűnik, igaz? Valójában azért nehéz, mert a gyerekek nagyon bele tudnak feledkezni a történetbe és elfelejtenek tapsolni. Én ezen úgy szoktam segíteni, hogy valami nem túl hétköznapi szót választok. Pl: gázóra, csatornafedél …
Kincsek a rizsben
Hosszú autóúton jól jöhet ez a játék! Egy befőttesüveget töltsünk meg kb.3/4 -ig rizzsel, majd szórjunk bele apró játékokat. Rázzuk össze, hogy a rizs eltakarja a játékokat, és adjuk oda gyermekünknek. Míg gyermekünk rázogatja, forgatja az üveget, egyre-másra tűnnek elő az elrejtett játékok. Esetleg le is fényképezhetjük az elrejtett kincseket, mielőtt az üvegbe dobjuk őket, egy papírra kinyomtathatjuk, és ha a gyerek megtalálja valamelyik játékot a rizsben, a papíron kipipálhatja a képét.
Igaz-hamis
A felnőtt mond állításokat és a gyermek eldönti, hogy igaz-e az, vagy hamis. (Pl. A kacsának négy lába van. A levelek tavasszal lehullanak a fáról. A tehén az mondja, hogy nyi-ha-ha. A piros lámpánál meg kell állni. stb.) A kérdések nehézségét persze igazítani kell a gyerekek életkorához. Fordított szereposztásban is meg lehet próbálni.
Mondd a neved…
Különböző hangszínekben, hangulatban kell a családtagok nevét mondani. Pl.: Mondd a neved vidáman, szomorúan, csodálkozva, ijedten, megfázva, dideregve, kacagva…! Lehet állathangokat utánozva is. Pl.: Mondd a neved, mintha cica, medve, kisegér, tehén, kecske … lennél!
Kakukktojás
Mondjunk a gyerekeknek három dolgot (pl. autó, repülő, asztal), nekik meg ki kell találni, melyik a kakukktojás.
Játékötletek nyári sétákhoz
További játékötletekért látogass el a www.mindennapraegyjatek.hu oldalra!
Mindenkinek unalommentes utazást és jó nyaralást kívánok!
Indexkép: foter.com
Kérjük, támogasd munkánkat!
Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértőnk, vagy ha egyszerűen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!
Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás
Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)