Csak egyre kell vigyázni, hogy csínján bánjunk a nedvesítésével, amikor összeragasztjuk, vagy kifestjük az elemeket. Így ha tehetjük inkább, alacsony hőmérsékletű ragasztópisztolyt használjunk ragasztásra, akrilfestéket (csak picit hígítva) a kifestésére, de ha nem festjük ki, érdemes akril spray-vel lefújni a végén, hogy ellenállóbb és tartósabb legyen.
Hozzávalók:
- száraztészták (orsó-, kerék-, és virágformájú-, lasagne-, vékonyabb, vastagabb rövid csőtészták, hosszúmetélt)
- alacsony(!) hőmérsékletű ragasztópisztoly (UHU)
- akril tempera vagy akrillakk spray
Először készítsük el a mozdonyt! Ragasszunk össze hármat a vastagabb csőtésztadarabból. Keressünk két kb. fele méretű vastag csőtésztát, vagy ha nagyon muszáj, felezzünk el egy nagyobbat. (de a darabolási műveleteket inkább anyura bíznám, ő már tud vigyázni a kezére). Ezt a két darabot ragasszuk a hármas egységünk tetejére. Egy még kisebb darab tésztát felragaszthatunk a kettős tetejére, kéménynek. Mozdonyunk hátsó részére, a két oldalán ragasszunk három-három vékonyabb csőtésztát állítva, oszlopszerűen. A tetejére tegyünk egy lasange, vagy lebbencstészta darabot. Már csak a kerekek hiányoznak. Alulra kétoldalt ragasszunk fel három-három kerékformájú tésztát. Díszítésképpen a tetőre és a mozdony oldalára kis orsótészta darabokat is ragaszthatunk és már kész is!
Most jönnek a kocsik. Az aljuk négy vékonyabb csőtésztából áll, és négy kerék kerül alájuk. Ez az alap. Erre már ragaszthatunk pár vastagabb csőtésztát rakománynak, vagy a szélére hosszúmetéltből keretet, az apróbb szállítmány részére, de készíthetünk vagonokat is belőlük: négy vastagabb csőtésztát ragasztva az alapra oszlopszerűen, és egy lapos tésztadarabot tetőnek. A kocsikat is kidíszíthetjük orsó vagy aprótésztákkal.
Fákat is készíthetünk a vonatunk mellé! Az asztalon állíts össze egy háromszöget a virágformájú tésztákból, ragaszd össze az elemeket, majd az egyik oldalára ragassz fel egy rövid vastag csőtésztadarabot törzsnek.
Akrillal ki is festhetjük művünket, vagy le is lakkozhatjuk.
A fent leírtakon kívül még számtalan egyéb száraztésztavonat készítési lehetőség létezik, tessék bátran kísérletezni!
Jó munkát!
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)