1. Házasság:
Néhány pár úgy dönt, hogy összeházasodnak egy nem tervezett terhesség felfedezésekor, és ez az opció akár előnyükre is válhat.
Tedd fel magadnak a következő kérdéseket:
- Mióta randizunk?
- Mennyire ismerjük egymást?
- Beszélgettünk már a házasságról?
Néhány párnak nem javasolt a házasságkötés csak a baba miatt. A házasság elég sok kihívással jár! Ha jó kapcsolatban vagytok, akkor ez a lehetőség a legegyszerűbb, hiszen ebben két ember elkötelezi magát többek között arra is, hogy ellássa a baba igényeit.
Menjetek el házasság előtt tanácsadásra, hogy kiderítsétek, működhet-e a házasságotok.
2. Közös nevelés vagy közös felügyelet:
Akkor érdemes ezt a lehetőséget választani, ha mindketten szeretnétek megtartani a babát, de tudjátok, hogy - legalábbis egyelőre -, még nem álltok készen a házasságra. Ebben az esetben mindketten elkötelezettséget vállaltok a babaért, de nehézséget jelenthet az időpontok egyeztetése, a találkozás megszervezése.
3. Egyedüli nevelés:
Ehhez a lehetőséghez akkor folyamodnak, ha az egyik fél mindenképpen szeretné a babát, azonban a másik kilépett a kapcsolatból és nem akar tovább partner lenni, vagy a baba életének része lenni. Az összes szülői felelősség egy személyre hárul, nagyon nehéz feladat!
Ha ezt a lehetőséget választod, jobb, ha felkészülsz rá, hogy a partnered semmilyen formában nem fog részt venni a baba nevelésében.
Ha a dolgok változnak, és a másik szülő is részt akarna venni a nevelésben, látogatásokon, anyagi támogatáson és kisegítésen keresztül, akkor többet kaptatok, mint amennyit várhattatok.
A legtöbb esetben, a gyermektámogatás még így is elvárható a törvény szerint is. Azonban, a hiányzó szülő érdektelensége gyakran nehézzé teszi az anyagi támogatás megszerzését.
Ez a legnehezebb lehetőség, mivel az összes felelősség rád hárul. A család és barátok lehetnek a legnagyobb segítségedre.
Fotó: www.foter.com
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)