Költséghatékony megoldás
Az együttélés mellett számos érzelmi és racionális érv szól. Az utóbbiak közül az egyik legerősebb, hogy egy háztartást jóval olcsóbb fenntartani, mint kettőt-hármat. A több fizetésből és nyugdíjból összejövő bevételt sokkal költséghatékonyabb egy otthon fenntartására költeni, ráadásul, ha az anyagi terhek megoszlanak a szülők és a nagyszülők között, mindenki nagyobb biztonságban érezheti magát.
Arányos feladatelosztás
Mivel egy többgenerációs háztartásban az aktív pénzkeresőkkel együtt élnek iskolás, óvodás vagy kisebb gyerekek és nyugdíjasok is, a mindennapi teendők sokkal több felé tudnak eloszlani. Amíg a szülők dolgoznak, addig a nyugdíjas nagyszülők be tudnak segíteni a főzésbe, a háztartás vezetésébe vagy akár a kert gondozásába is.
Erős családi kötelék
Az elmagányosodás egy szomorú társadalmi jelenség, ami rengeteg embert érint, és a fiatal felnőttek épp úgy szenvednek tőle, mint az idős emberek. Azokat a családokat, ahol több generáció tagjai élnek egy háztartásban, ez a veszély nem fenyegeti, hiszen az erős családi kötelék mindenkit megtart, így a családtagok sosem maradnak magukra.
Állandó gyermekfelügyelet
Egy olyan kisgyermekes családban, ahol mindkét szülő dolgozik, állandó fejfájást okoz a gyermekek felügyeletének megoldása. Bár szerencsés esetben egy sztenderd család (szülők+gyerekek) is számíthat ebben a nagyszülők segítségére, azonban, ha mindannyian egy helyen élnek, ez nem is kérdés.
Idősek gondozása
Egy egyedül élő idős embernek a mentális problémák mellett olyan hétköznapi kihívásokra kell megoldást találnia, mint hogy ki intézi a bevásárlást vagy adott esetben ki segít a fürdésben és a betegalátét kicserélésében. A többgenerációs modell ebből a szempontból is előnyös, hiszen egy ilyen családban mindig akad társasága az idős hozzátartozónak és mindig van, aki tudja, hogy milyen gyógyszereket kell bevenni, hogy az ideális betegalátét 60 x 90-es, hogy milyen ételeket szeret, és úgy általában gondoskodik arról, hogy az idős családtag semmiben ne szenvedjen hiányt.
Az olyan feladatokat, mint az eldobható betegalátét cseréje vagy a gyógyszerek beadása, egy idősebb gyermek is el tudja végezni, de háromnál több generáció esetében az is gyakori, hogy az idős hozzátartozó (pl. dédszülő) gyermeke (a nagyszülő) már maga is nyugdíjas, de még ereje teljében van. Így ő is el tudja intézni a főzést, a bevásárlást, valamint a gyógyszerek és az egyszer használatos betegalátét beszerzését.
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)