Nem kell sokat visszamennünk az időben (elég 50-100 évet), hogy lássuk, a nők fő dolga az anyaság, a háztartás vezetése és a gyermeknevelés volt. A férfiak eltartották a családot, irányt mutattak, átörökítették a hagyományokat. Az ’50-es évek női egyenjogúsági mozgalmai, valamint a ’60-as évek hippi mozgalmai változást indítottak el az addigi klasszikus szerepekben: a nők a munkavállalással önállóak és határozottak lettek, egyedül is boldogultak, ha úgy hozta az élet. Ezután már nem voltak oly mértékben ráutalva a férfiakra, mint korábban. A férfiak pedig ebben a hippikorszakban belekóstolhattak olyan, addig hagyományosan elutasított dolgokba, mint a lazulás, az érzelmek megélése, az élet könnyűségének élvezete, amely azt hozta magával, hogy elengedték a kontrollt, s önellátók lettek. Innentől már olyan feladatokat is képesek voltak ellátni, amely addig női feladatnak számított.
Tűz és víz
Mindannyiunkban megvannak a férfi és női energiák. A tűz elemmel társított férfi energia jellemzői az aktivitás, teremtés, irányítás, asszertivitás, kiáramlás, gondolkodás, keménység. A női energia - amelyet a víz elemmel szoktak összefüggésbe hozni - jellemzői pedig a passzivitás, táplálás, befogadás, intuíció, érzelmek, gyengédség. Két ellentétes, mégis egymást tökéletesen kiegészítő pólus. A múlt század közepéig hagyományos családokban a férfiak elsősorban tűz, a nők pedig víz eleműek voltak leginkább. Kis mértékben, sokszor szinte alig élték meg az ellentétes nemű oldalukat.
Kilőtt állapotban
Az 50-es évektől napjainkig azon a változáson mentek keresztül a nők és férfiak, hogy az addig elnyomott ellenkező nemű oldaluk erősen megjelent a viselkedésükben. Gondoljunk csak egy íjra: kifeszítjük az egyik irányba, majd kilő az ellenkező irányba, míg végül beáll a köztes, nyugalmi állapot. Ehhez a folyamathoz hasonlítható az, amin most keresztülmennek a férfiak és a nők. Jelenleg többségében a „kilőtt” állapotban vagyunk, ahol sokszor túlzottan az ellenkező nemű oldalunk kerül megélésre, a nők erősen tüzes eleműek, a férfiak pedig túlságosan vizes eleműek mára.
A tüzes fél kezdeményezzen!
Fontos része ez a személyiségfejlődésnek, amelynek lényege, hogy megismerjük és megéljük mind a női, mind a férfi oldalunkat, s az azokhoz tartozó jó és rossz tulajdonságainkat, majd ezt a tudást egyesítsük és beépítsük magunkba. Bármelyik elem túlzott megélése - függetlenül attól, hogy egyébként a saját nemünk elemét éljük-e meg túlzóan - felborítja a belső egyensúlyunkat. Nézzük példaként a természetet, ahol a túl sok és erős napsütés kiégeti a termést, ha nem kap közben vizet, és fordítva, ha túl sok eső esik és nincs elegendő napsütés, az árvíz vagy a belvíz tönkreteszi a környezetünket. Így működünk mi is. Ha beáll az optimális tűz-víz elem arány, megtaláljuk a belső harmóniát, és ebben a stabilitásban a nők újra nőiesek, a férfiak újra férfiasak tudnak lenni. Ezek finom energiák, amelyeken könnyen lehet változtatni, és ezáltal változást és egyensúlyt lehet elérni a párkapcsolatunkban is, amely örömöt, békét hozhat magával. Mivel a tűz elem az átalakító, a változást hozó, így a pár tüzesebb elemű tagja tudja könnyebben elindítani ezt a folyamatot.
Te mit érzel? Nőként elég „vizes” vagy inkább a tüzesebb jellemvonásaid érvényesülnek?
Fotó: eSteffania
Kérjük, támogasd munkánkat!
Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértőnk, vagy ha egyszerűen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!
Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás
Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)