Ezek csak minimálisan változtatják meg a bőr savköpenyét, s kemény víz hatására sem képeznek irritáló sókat. Általában intenzívebben tisztítanak. Hátrányuk viszont, hogy a bőrt jobban szárítják, mint a szappan. Ezt zsírosító anyagokkal próbálják ellensúlyozni.
A ma divatos tusfürdők, habfürdők általában drágábbak a szappannál. Mivel a bőr savas ph-áját nem változtatják meg, nem puhítják a bőrt, tartós és túlzott használatuk következtében a szaruréteg megvastagodhat, s ez is oka lehet az egyre gyakoribb szőrtüszőgyulladásoknak. A tusfürdők, habfürdők használatánál különösen vigyázni kell a mennyiségre, s hogy ne maradjanak a bőrön. Minél jobban habzik egy tus-, vagy habfürdő annál jobban szárít. A mosóerő viszont nem feltétlenül függ a habzástól. Gyakori használatuk következtében nagyon fontos vízmegtartó anyagok is kioldódhatnak a bőrből, s akkor a bőr felső rétegei könnyen kiszáradnak. A száraz és érdes bőr nemcsak esztétikailag kifogásolható, különféle bőrbetegségek kialakulásához is vezethet.
Aki a tusfürdőt választja, az a testápoló mellé jó teszi ha bőrradírt is vásárol. (Vagy mégis visszatér a szappanhoz).
Az egyik német, környezet- és egészségvédelmi szempontokat is figyelembe vevő tesztlap 2004. augusztusi számában a tusfürdőket is nagyító alá vette. A vizsgált 26 termék közül mindössze ötöt tudnak feltétel nélkül ajánlani a vásárlóknak. Egyharmad részük negatív minősítést kapott, mert kritikus konzerválószert, vagy allergizáló illatot (pl. Casmaran) találtak bennük.
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)