A fagyöngy egy élősködő növény, mert idegen fákra telepszik. Ebben a madarak segítenek Neki, hiszen ők terjesztik, hordják szét a ragadós magvakat. Szívesen telepszik a jegenyefenyőre, erdeifenyőre, tölgyfára. Orvosi szempontból a tölgyfán élő fagyöngy a legjobb gyógynövény. A szívünknek az egyik legkiválóbb gyógyszere. Már elődeink is nagy becsben tartották. Használták gyógyításra, és felhasználták varázslataikhoz is. A druidák /kelte papok/ szentnövényként tisztelték, mert minden bajok gyógyítójának hitték. Mi karácsonykor találkozunk vele, és díszítésre is használjuk, nem csak a szívbajainkra. Nagyon jól mutat az adventi koszorún, és a kopogtatón is. Ez a növény minden képen örömet szerez nekünk, mert szép a szemnek és gyógyító ereje jó hatással van a szívünkre. A vérnyomást szabályozza, és vérkeringést serkenti. Ajánlatos lenne mindenkinek évente egy hathetes fagyöngy tea kúrát tartania, ez idő alatt rendbe jönne a vérnyomása. A tea kúraszerű használata még ajánlatos a cukorbetegeknél, mert jó hatással van a hasnyálmirigyre. Azoknak, akik anyagcsere problémákkal küzdenek, szintén ajánlom, hogy próbálják ki a teát, mert ha hihetünk a kelta papoknak, akkor ez a gyógynövény minden bajok gyógyítója.
Mire használják a teáját: érelmeszesedés, magas illetve alacsony vérnyomás, fejfájás, orrvérzés csillapító, különbözőszívproblémák,hormonháztartás rendbehozatala, anyagcsere szabályzó, cukorbetegséget kiváltó ok megszüntetése
A fagyöngy tea, hideg áztatással készül!
Fagyöngy teakészítés: egy kávéskanál fagyöngyöt, 2 dl hideg vízbe teszünk és legalább 8 órán át ásztatjuk benne. Ezután leszűrjük és fogyasztható.
Tea magas vérnyomásra: fagyöngy, mezei zsurló, galagonyavirág, fokhagyma 1:1 arányban
Teakészítés: 3 teáskanál fagyöngyöt tegyünk 6 dl hideg vízbe éjszakára. A többi hozzávalót reggel összekeverjük és 3 teáskanál teafüvet 6 dl forrásban lévő vízzel, leforrázunk. Ha kihűlt leszűrjük, és hozzá öntjük a hideg fagyöngyteát. A teát négy alkalommal ajánlatos fogyasztani.
Tea alacsony vérnyomásra: fagyöngy, galagonya virág, csalán, körömvirág. /aki allergiás a hangyasavra, az hagyja ki a csalánt/
Teakészítés: a fent említett módon készül. Ajánlatos a teából napi három csészével fogyasztani.
A legújabb kutatások kimutatták, hogy jó hatással lehet a rák kezelésénél is alkalmazni.
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)