Az egészséges életmódhoz vezető úton nagyobb eséllyel indulnak azok az emberek, akik káros szenvedélyeiktől egyszerre próbálnak megszabadulni, mint azok, akik külön-külön teszik ezt.
A dohányzásról való leszokás mellett érdemes azonnal a nátrium bevitelt is csökkentenünk, s rendszeres testmozgást végeznünk, így életmódváltásunk nagyobb eséllyel lesz tartós, olvasható az Archives of Internal Medicine közlésében.
A résztvevőket három csoportra osztották. Az első tagjai 6 havonta vettek részt tanácsadáson, illetve 18 hónapon keresztül havonta kaptak telefonos segítséget mind három program erősítéséhez. A második csoport tagjainál azonos módon jártak el, azonban minden 6 hónapban más-más program elérése volt a cél. A harmadik csoport tagjai egyszeri beszámolókon vettek részt a csoportokban.
A vizsgálatot 230 résztvevő végezte el, s a három kitűzött cél közül kettőt az első csoport 6,5 százaléka, míg a második csoport 5,2 százaléka ért el. A két csoport közti különbség a dohányzásról leszokott személyek számában 3 százalék, a rendszeres mozgás terén pedig 6 százalék, az első csoport javára.
A cikk a hirdetés alatt folytatódik.
Az egészséges életmódra érdemes tehát többoldalú változtatásokkal törekednünk. A fokozatosság elvének szem előtt tartása mellett szabaduljunk meg egyszerre több káros szenvedélyünktől, s így eredményesebbek lehetünk.
A hír alapjául a „Multiple unhealthy habits best addressed togehter” cikk szolgált.
www.orvostkeresek.hu
Az Egyesült Államok beli kutatók feltételezéseit a 289, túlnyomó többségében nő, 45 és 64 év közötti személy segítségével végzett vizsgálat igazolta. A résztvevők kivétel nélkül dohányoztak és magas vérnyomástól szenvedtek.
A vizsgálat célja volt, hogy a résztvevők leszokjanak a dohányzásról, étkezéseik során csökkentsék a nátrium bevitelt és a heti rendszeres mozgásuk 10,000-es lépésszámnak feleljen meg.
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)