Az asztmás betegek állapotának javítására a kezelőorvos által felírt, illetve a recept nélkül kapható készítményeken kívül egyéb lehetőségek is léteznek. A természetes gyógymódok ez esetben is eredményesen alkalmazhatóak. Ismerjünk meg közülük néhányat.
Több kutatási eredmény mellett német orvosok vizsgálata is kiemeli a gyulladáscsökkentő-diéta fontosságát az asztmás tünetek kezelésében. A sült ételek és a finomított szénhidrátok a szervezetet gyulladást előidéző anyagok előállítására serkentik.
Ezzel szemben az omega-3 zsírsavakban gazdag lazac, vagy dió fogyasztása gyulladáscsökkentő hatású, s így a német Technical University által készült felmérés során csökkentette a szénanátha tüneteit.
Az acsalapu levelében található petasin hatóanyag segíti az allergén hatására megindult hisztamin termelődésének gátlását. Ennek következtében a tüsszöggéssel, orrfolyással-, viszketéssel járó tünetek enyhülnek. Svájci és német kutatók állítása szerint a gyógynövény szaküzletekben kapható petasin-alapú tabletták épp oly eredményesen használhatóak a szénanátha tüneteinek megszüntetésére, mint egyéb, a patikákban recept nélkül kapható szerek.
A cikk a hirdetés alatt folytatódik.
Sok allergiától szenvedő egyén számol be arról, hogy a nyers, feldolgozatlan méz fogyasztása segít csökkenteni a pollen érzékenység tüneteit. A lényeg, hogy fokozatosan vezessük be étrendünkbe, kis mennyiséggel kezdve. A propolisz a kaptár építése során a méhek tömítő vagy ragasztóanyaga, amelyet a növények mézgás anyagából, a rügyek ragadós váladékából gyűjtenek össze. Fogyasztása szintén ajánlott antihisztamin és gyulladáscsökkentő tulajdonságainál fogva.
Az asztma kezelésére nem csak táplálkozási szokásaink által, de mozgással is törekedhetünk. Ezen módszerek egyike a jóga. A thaiföldi Khon Kaen University által készült kutatás bizonyítja a jóga szerepét a légzőszervek működésének javításában.
www.orvostkeresek.hu
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)