Napjainkban, az orvostudomány újabb és újabb vívmányainak ellenére még mindig az egyik legnépszerűbb gyógymód.
A reflexológia kínai eredetű tudomány, s jelentése energetikai masszázsterápia. Akárcsak a legtöbb keleti gyógymód, a test energetikai felépítését figyelembe véve stimulálja annak működését, természetesen jó irányba.
A reflexológia módszertana
Az emberi agy játssza a kezelés során az egyik legfontosabb szerepet, hiszen felveszi a kívülről érkező energiákat, s továbbítja azon testrészeknek, melyeknek arra éppen szüksége van. A masszázs során is az agyba jutnak el az információk, ezért szinte lehetetlen elrontani a műveletet. A masszázs csupán stimuláció, a legnagyobb munkát maga az agy végzi, ő dönti el, mely szervnek van szüksége az energiára, majd oda továbbítja azt.
A reflexológia során olyan pontokra gyakorlunk nyomást, melyek stimulálják a szervezet működését. Célja nem csak az egyes problémák, de a test egészének orvoslása. Nem csak gyógyít, de helyreállítja az egyensúlyt, revitalizál, csökkenti a feszültséget. A kezelés során a legfőbb cél, hogy a szervezet saját öngyógyító erejét működésbe hozzuk és támogassuk.
A reflexológia gyógyhatásai:
Elősegíti a méreganyagok távozását
Serkenti a vér- és nyirokkeringést
Fájdalomcsillapító hatású
A zónaterápia
A reflexológia mintegy öt évezredes múltra tekint vissza, ugyanakkor hosszú idővel ezelőtt feledésbe merült, s jó ideig egyáltalán nem alkalmazták annak ellenére, hogy kíméletes és hatékony módszernek bizonyult. 1913-ban Fitzgerald, egy fül-orr-gégész fedezte fel újra jótékony hatását, s kezdte el alkalmazni széles körben. Nemes egyszerűséggel zónaterápiának nevezte el a gyógymódot.
Mintegy tíz zónára osztotta fel az emberi testet, melyeken elképzelése szerint az energiák áramlanak. A gyógymód lénye sokban hasonlít a csakraterápiához, hiszen az energiák helyes áramlását, a blokkok feloldását teszi lehetővé. Fitzgerald szerint akkor léphet fel a test bizonyos területein betegség, ha az oda vezető energiaútvonal valamiért elzáródik, vagyis blokk keletkezik az energiacsatornában.
A blokkot számtalan tényező okozza, legtöbbször olyan érzelmek, idegállapotok, melyek napjainkban már általánosak. A stressz, a depresszió, az állandó feszültség, a kétségek melyek közt élünk, mint akadályozzák a helyes energiaáramlást, ezáltal egy-egy negatív lelkiállapot fizikai problémává manifesztálódhat.
A zónák
A zónákat megtalálhatjuk a talpon, mely mintegy térképet alkot szervezetünkről. A fej, és fejben lévő szervek fordítottan helyezkednek el, tehát pl. a jobb szem reflexzónája a bal lábon található. A test többi szervének pontja azon a lábon található, amelyik oldalon maga a szerv. Ennek megfelelően a szív a bal talphoz tartozik, a páros szervek, mint a vese mindkét talpon megtalálhatók.
Az egyes pontokon kitapintható, ha valamely probléma adódik egyik szervünkkel. Például ha helytelen életmód következtében anyagcserénk nem megfelelő, a méreganyagok lerakódnak a reflexzónákban. A lerakódások elmasszírozásával feloldjuk a blokkokat, s szabad utat adunk az energiának, mely helyreállítja testünk egyensúlyát.
Energiablokkokat létrehozó tényezők:
Helytelen táplálkozás
Dohányzás
Alkoholfogyasztás
Finomított cukrok túlzott fogyasztása
Stressz
A reflexológia kíméletes segít a szervezet egyensúlyának, s ezáltal öngyógyító mechanizmusának helyreállításában. Oldja a feszültséget, fokozza az anyagcserét, s feloldja a sokszor magunk által teremtett gátakat, melyek akadályozzák a teljes értékű élet kialakítását.
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)