Görnyedt testtartás és izomcsomók
Ha azt hiszed, hogy az izomcsomók jellemzően a rendszeres edzés miatt alakulnak ki, akkor nagyot tévedsz, hiszen legtöbbször a rossz testtartásra vezethetőek vissza. Ilyenkor - mivel abnormális pozícióban van az adott testrész - feszültség keletkezik, ami ha állandósul, úgynevezett trigger pontokként összpontosul. Ezek fájdalmas, sokszor gyulladásban lévő csomók, melyek nyomhatják a környező idegeket, így kisugározhatnak a környező részekre is.
Mitől alakulnak ki a trigger pontok ülőmunka esetén?
Sajnos fájdalmas trigger pontok számtalan dolog miatt kialakulhatnak: stressz, trauma, izom- és idegbántalmak, fertőzések, szervi megbetegedések, nem helyesen kivitelezett edzés, valamint rossz testtartás. Sajnos ezek a csomók hosszú időn keresztül alakulnak ki, így eltűntetésük sem megy egyik pillanatról a másikra, sőt, kezelés nélkül akár életünk végéig is elkísérhet bennünket.
Ülőmunka esetén, ha valaki görnyedt testtartást vesz fel, akkor nem csak háta, de bizony a nyaka sem lesz megfelelő pozícióban: ilyenkor a fel kissé előrébb kerül, ami a nyak izmainak állandó feszülését okozza. Ennek eredményeképp csomók alakulhatnak ki, és ha nem változtatunk rossz szokásainkon, akkor újabbak is keletkezhetnek.
A fájdalom megszűntethető
Szerencsére nem kell beletörődni a folyamatos fájdalomba, hiszen megfelelő kezelésekkel, az aktív fájdalomcsillapítással orvosolni lehet a problémát.
„A trigger pontok, fájó izomcsomók kezelésére az aktív fájdalomcsillapítás egyik kitűnő módszere, a GUNA MD injekciós terápia egyik leghatásosabb módszer. Ilyenkor a kialakult csomókba, illetőleg a környezetükbe adott injekciókombináció hatására a helyi izomfeszülés rövid időn belül megszűnik, továbbá a helyi keringésjavító hatásával a fájdalomért felelős kémiai anyagok elszállítása felgyorsul. Ezáltal megszakad a kialakult” hibás kör”, mely fenntartotta ezt a kellemetlen állapotot.”- mondja dr. Váradi Éva, a Fájdalomközpont reumatológus főorvosa.
A szakértő hozzáteszi, hogy az akut esetek többségében ennek köszönhetően a terápia alatt és után egyértelmű javulás észlelhető. Krónikus panaszok esetén nyilván nem lehet azonnali látványos javulást elvárni, így több kezelés lehet szükséges, azonban nagyon gyakran előfordul, hogy már az első alkalom után is a panaszok lényeges enyhüléséről számol be a beteg.
Forrás: Fájdalomközpont
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)