Számos új programot és kezdeményezés elindítását jelentett be mai sajtótájékoztatóján a cukorbetegség megelőzéséért és korai felismeréséért évek óta küzdő Egy Csepp Figyelem Alapítvány. A rendezvényen a különféle programok képviseletében jelen volt Wolf Kati, Pokorny Lia, Janicsák Veca és Szellő István is.
Az alapítvány a Kolibri kiadóval közösen egy mesekönyvvel jelentet meg az év végére, amelynek szerzője Finy Petra. A történet főhőse egy pegaur, egyik fontos szereplője pedig Glu, a cukorbeteg kisfiú, aki testvére, Glenda révén ismerkedik meg a pegaurok csodás világával, és keveredik minden féle érdekes kalandba. A könyvvel nem csak az érintetteket szeretné az alapítvány megszólítani, hanem minden kisgyerekes családot, mert hitük szerint a diabéteszt körülvevő tabu-jelenség lebontása nagyon sokat segíthet a megelőzésben, a diszkrimináció megszüntetésében és a cukorbetegséggel való együttélésben is.
A Magyar Cukrász Iparosok Országos Ipartestületével együtt az alapítvány idén meghirdeti a Magyarország Cukormentes Tortája versenyt, amivel célja, hogy ráirányítsa a figyelmet arra, hogy finomított cukor nélkül is nagyon is finom lehet egy édesség. A versenyre olyan receptekkel jelentkezhetnek majd a cukrászatok, amelyek hozzávalói közt sem a mesterséges édesítőszerek, sem a finomított cukor nem szerepel. A győztes receptet a Magyarország Tortája díjjal egy időben, augusztusban hirdeti ki az alapítvány.
A Wasárnapi Művész Piacról (WAMP) ismert tervezővel, Wild Judittal közösen az alapítvány májusban egy limitált szériás, kézzel készített ékszerkollekcióval is debütál. A Vadjutka az Egy Csepp Figyelem Alapítványnak együttműködés szlogenje: „Most mutasd meg!” A designékszereken a „Cukorbeteg vagyok” illetve a „Stop Diabétesz!” feliratok szerepelnek.

Az alapítvány idén is megszervezi május 21-e és 27-e között, valamint novemberben az Egy Cseppes Patikahetet az ország több, mint 500 „egycseppes” gyógyszertárában; és novemberben, több ezer ember részvételével megrendezi a hetedik Egy Csepp Világnapot. Emellett, május 20-áig a televízióban és az online felületeken fut az alapítvány egyszázalékos kampánya.

Magyarországon ma 750 ezer regisztrált cukorbeteg él, és ugyanennyien nem tudnak arról, hogy cukorbetegek.
Tegyen Ön is azért, hogy családja, barátai megelőzzék a cukorbetegséget, vagy ha érintettek, mielőbb orvoshoz kerüljenek. Méresse meg saját vércukrát legalább évente egyszer, vagy mérje meg a patikákban és erre hívja fel környezete figyelmét is!
Éljen egészségesen, kövesse tanácsainkat, tegyen a cukorbetegség ellen!
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)