A mai rohanó világban az ünnepi készülődés sokaknak egyet jelent a fárasztó bevásárlással, a sütéssel-főzéssel és a karácsonyfa díszítéssel. A társadalmi elvárások miatt úgy érezzük, hogy kötelező ajándékkal kedveskednünk, még akkor is, ha ezért feszült órákat töltünk egy-egy bevásárlóközpontban.
Az ünnep előtti napokat szorgos takarítással töltjük, és mire elérkezik a Szenteste, már kellőn elfáradunk. Amellett, hogy megpróbálunk megfelelni környezetünk elvárásainak, lelkünket is készítsük fel, hogy a karácsony ne a rohanásról, hanem a meghitt és nyugodt családi együttlétről szóljon.
„Ha szüleinkkel vagy nagyszüleinkkel beszélgetünk az ünnepi készülődésről, számtalan hasznos tanácsot kapunk, amelyekkel még meghittebbé tehetjük a karácsonyt. Az ő idejükben bizony még ismeretlen volt a bevásárlóközpont fogalma, és a készülődés sem abból állt, hogy hosszú órákat töltöttek a konyhában egy több fogásos vacsora elkészítése miatt. Sokkal inkább arra figyeltek, hogy testileg és lelkileg felkészüljenek az ünnepekre, így igazán megélhették a karácsony hangulatát” - mondta dr. Borbényi Erika, a Napsugár Életház orvosa és életmód tanácsadója.
Mivel gyakran csupán a nagyobb ünnepek alkalmával van arra lehetőség, hogy a család minden tagja együtt legyen, ezért nagyon fontos, hogy az ünnep harmonikusan és örömben teljen. A karácsony előtti rendrakás, a tisztaság, és a felesleges dolgok eltávolítása nem csak lakásunknak, hanem lelkünknek is jót tesz: nagyon sok kultúrában így a legnagyobb ünnepeket böjt előzi meg. Ha karácsony előtt például alkalmunk nyílik egy tisztító böjtre, száműzhetjük a testünkben és lelkünkben felgyülemlett méreganyagokat, és megújulva, energiával telve készülhetünk az ünnepekre. A negatív gondolatokat kisöpörve így helyet biztosítunk a pozitív érzelmeknek.A cikk a hirdetés alatt folytatódik.
Ha az ajándékra gondolunk, nem biztos, hogy az lesz a tökéletes választás, ami jó nagy, vagy nagyon drága. Egy kézzel készített meglepetés, egy ajándékba sütött mézeskalács vagy sütemény magában foglalja a szeretetet, és a törődést. A közösen elkészített karácsonyi ebéd vagy egy családi karácsonyfa díszítés pedig mindenki számára örömteli program.
„Az ünnepi fogások elkészítése során ne a mennyiség, hanem a minőség legyen az elsődleges szempont, fogyasztásuk során pedig a mértékletesség. A karácsonyi menüben a hagyományos halétel mellett ugyanúgy helyet kaphat a saláta és a friss zöldség, mint a hétköznapokon. Egy esti séta a szabad levegőn, egy hógolyózás vagy szánkózás pedig az egész család számára kellemes és egészséges időtöltés” - tette hozzá dr. Borbényi Erika.
Forrás: www.morpho.hu
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)