Nem véletlen tehát, hogy sok anyagcsere betegségnek - így a pajzsmirigy problémáknak, a diabétesznek, sőt a magas vérnyomásnak is - szemészeti tünetei lehetnek.
Az „íriszdiagnosztika” során látható elváltozásoknak sok esetben nincs anatómiai hátterük, mivel még csak a funkcionális egyensúly bomlott meg. A máj funkciózavarai után például, idővel látási panaszok is jelentkeznek. Sok páciensem anamnéziséből derült ki epekövesség vagy egy korábban lezajlott májgyulladás.
A látás karbantartásához nagyon fontosnak tartom a táplálkozást, főként azoknál a pácienseimnél, ahol az anamnézisből ki is derül a FA elem energetikai gyengesége, netán egy háttér-betegség a máj-epehólyag rendszerben.
Örvendetes, hogy az orvosok és természetgyógyászok véleménye megegyezik a táplálkozás fontosságát illetően, nem véletlen tehát a lutein, zeaxanthin és karotin tartalmú táplálék-kiegészítők megjelenése a piacon, melyeknek a szemfenék meszesedésének fékezésében jut szerep.
Tudjuk, hogy a méreganyagoknak káros hatása van szervezetünkre, így látásunkra is. Májunk a szervezet nagy méregtelenítő „erőműve”, ezért a jó látáshoz szükséges a máj időnkénti méregtelenítése, a belek kitisztítása és a bélflóra helyreállítása. 40-50 éves korunkra a beleinkben és a májunkban lerakódott méreganyag akár több kg is lehet, nem véletlen, hogy épp ez a korosztály kerül a legtöbb panasszal orvoshoz.
Szemfenék meszesedésben szenvedő embertársainkkal csodát nem tudunk tenni, de sok esetben egy jól irányított étrenddel és életmóddal éveket nyerhetünk stagnáló állapotban - a maradék látás megtartásával - ami felér „egy lottó ötössel”, hiszen sokan szenvednek a folyamatos rosszabbodástól, látótér kieséstől.
A látást tehermentesítő életmód és életviteli korrekciók közé tartoznak a keringésjavító tornák, a helyi szemmozgató izmok tornái (Bates-módszer), a látáspszichológiai alapfogalmak, hiszen a szem a lélek tükre, és a test ablaka.
A szervezetet évente legalább kétszer, ősszel és tavasszal javasolt méregteleníteni. Az étrenden kívül a napi 2-3 liter folyadékfogyasztásról is gondoskodnunk kell.
A „nagytakarítás” során megszabadulunk a férgektől és az életkilátásainkat rontó baktériumoktól. Alkalmas erre a fokhagyma, kurkuma gyökér, articsóka, borsmenta és a csillagánizs.
Bélhám nyugtató, szélhajtó, emésztést javító teák: kutyabenge kéreg, orvosi székfű, édeskömény, lenmag, zöldtea és ánizs.
A probiotikus táplálékok - fructo-oligo szacharidok - erősítik a bélflórát, míg a rostok csiszoló, tisztító hatást fejtenek ki. A sárgarépa, spenót, brokkoli, kelkáposzta és kelbimbó ugyanakkor luteint és zeaxanthint tartalmaz, ami szintén nélkülözhetetlen a szemnek.
Egyénre szabott receptet állapotfelmérő vizsgálat után tudunk adni.
Bejelentkezés: 06-20/980-5472
További információk: a www.alternativszemdr.hu honlapon.
Kérjük, támogasd munkánkat!
Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértőnk, vagy ha egyszerűen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!
Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás
Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:
|
Dr. Ozsváth MáriaSzemészDr. Szem Egészségközpont Elérhetőségeim: Telefon: 06-20/545-79-40 06-20/980-54-72 Honlap: http://www.alternativszemdr.hu http://www.gloriamentis.hu |
Bemutatkozás | Megjelent cikkek | Kérdezz-felelek |
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)