Az arcon lenyomatot hagy az idő, az életmód (a dohányzás, a nem alvás, a stressz, a helytelen táplálkozás, a sok tea, kávé, alkohol), 25 éves kor körül pedig a bőr elkezd öregedni, ezeket a befolyásokat különféle módszerekkel ki lehet egyenlíteni, például öregedésgátló krémekkel, esetleg műtéti beavatkozásokkal, de sok természetes és egyszerű megoldás áll rendelkezésünkre.
Az arc tisztántartása nem elhanyagolható momentum, mert a rárakódó szennyeződéseket, a smink maradványait megfelelően el kell takarítani, hogy az arcbőr fellélegezhessen, majd pótolni kell a szükséges nedvességet és tápanyagot a bőr számára, hogy simává és rugalmassá válhasson, időnként pedig az elhalt sejteket is le kell hámlasztani, valamint maszkokkal méregteleníteni. Tehát az ápoláshoz hozzátartozik a lemosás, a hámlasztás, a tonizálás, a pakolás és a hidratálás. Fontos, hogy a bőrtípusunknak megfelelő szerekkel végezzük mindezt.
Mi jellemzi az egyes bőrtípusokat?
A normál bőr sima, puha, nem hámlik, nem szárad ki és nem zsírosodik. A száraz bőr finom, de hámlik és ráncosodásra hajlamos. A zsíros bőr fénylő, hajlamos a pattanásosodásra és mitesszerképződésre. Az érzékeny bőr finom és áttetsző, ugyancsak hajlamos a ráncosodásra. A vegyes bőrtípus az áll, az orr és a homlok sávjában zsírosabb, mint a többi részen.
Hogyan ápoljuk az egyes bőrtípusokat?
Normál bőr esetén a napi arclemosáson kívül hidratáló alkalmazása és heti egyszeri arcpakolás javasolt. Jótékony a banánpakolás: összetört banánhoz egy kis mézet keverünk.
Száraz bőrre ne használjunk szappant, hanem arclemosó tejet. Mindennap éjszakai krémmel és hetente egy - két alkalommal hidratáló pakolással kényeztessük a bőrt. Erre a típusra kedvező két evőkanál mandulaolaj és négy csepp rózsa illóolaj keveréke.
Zsíros bőrre zsiradékmentes hidratálót használjunk. Hetente radírozzuk le a bőrt, valamint mélytisztító használata is ajánlott.
Érzékeny bőrre csak alkohol- és illatanyagmentes termékeket alkalmazzunk. Kerülni kell az arcpakolást és a bőrradírt. Citromos pakolás könnyedén elkészíthető: eldörzsölünk egy citromszeletet az arcbőrön, majd leöblítjük.
Vegyes bőrtípusra könnyű lemosókat és nem zsírosító hidratálókat érdemes használni. Hetente jó a bőrradírozás, de leginkább a T-vonalra.
Arcpakolások ideális alkotóeleme lehet még a földieper, a sárgabarack, amely gazdag A- vitaminban, az uborka, ami összehúzza a kitágult pórusokat. Házi arcradírt készíthetünk egy kevés tej vagy joghurt, méz, citrom és cukor (ne olvasszuk fel) összeadásával. A tej hidratál, ránctalanít és tisztít, a méz antibakteriális hatású, javítja a vérkeringést, és puhítja bőrt. A felsorolt alkotórészeket bármilyen formában használhatjuk arcunkra, kreativitás kérdése, mit hogyan kenünk fel és keverünk össze.
Minden bőrtípusra ajánlott a tojásfehérje felvert habja. Arcfrissítőnek rakhatunk hideg vizes borogatást, nyugtató hatás elérésére pedig meleg vizes borogatást az arcra. Stimulálhatjuk a bőr vérkeringését és üdíthetjük arcunkat masszázzsal is: kenjünk a bőrre egy kis krémet vagy olajat, és a homloktól kiindulva simítsuk át párszor az arcot, majd kicsit csipkedjük meg, aztán körkörös mozdulatokkal masszírozzuk, egy kicsit paskoljuk meg, végül levezetésként ismét simítsuk át néhányszor.
A szép arc feltétele az ápoláson kívül a belső szépség kifelé sugározása. Ha pszichikai elégettségünk, nyugalmunk egyensúlyban van, és a negatív gondolatokat kiűzzük magunkból, a fizikai feszültséget feloldjuk, akkor arcunk is szépet és harmóniát fog sugározni.
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)