Kissé tanácstalan vagyok az ismeretlen területen, de próbálom feltenni Katának újabb kérdéseinket.
Csaladinet: Még mielőtt tovább haladnánk, szeretnélek megkérdezni, hogy hogyan szabályozza a törvény a beültetést?
Kata: Legfeljebb öt teljes, az embrió beültetésével végződő beavatkozást finanszíroz az egészségbiztosító.
Csaladinet: Milyen anyagi terhet jelent egy fiatal házaspárnak?
Kata: Mi magánintézménybe járunk, így az előzetes vizsgálatokért fizetni kell, de amint megkezdődik a stimuláció, már a tb finanszíroz, vagyis onnantól kezdve "ingyenes". Ez nálam az első beadott injekció napja volt. Könnyebbséget jelent, hogy vannak olyan vizsgálatok, amelyeket elfogadnak más intézményektől is. Tehát ezeket is a tb finanszírozza. Az injekciókat, és egyéb gyógyszereket is támogat valamelyest a tb, de természetesen ennek egy része is a mi pénztárcánkat terheli. Mindent egybevetve 100000Ft-os nagyságrendről beszélhetünk esetünkben.
Csaladinet: Milyen vizsgálatok előzték meg a konkrét kezelést?
Kata: Cytológia, HSG, HIV és Hepatitis vérből mindkettőnknek, hormonok vizsgálata vérből, ismételt spermiogramm. Hüvelyi ultrahanggal folyamatosan vizsgálták a méhemet és a petefészkemet. A stimuláció alatt folytatódott az ultrahangos vizsgálat, amit minden esetben megelőzött a hormonszintek vérből történő vizsgálata.
Csaladinet: Miben segít a családod?A cikk a hirdetés alatt folytatódik.
Kata: Nagyon-nagyon szoros kötelék köt mindkettőnket a valódi és a szerzett családunk tagjaihoz. Ilyenkor hatványozottan érezzük szeretetüket és aggódásukat. És miben realizálódik mindez? Telefonos és "szóbeli" ki-, meg-, átbeszélések édesanyámmal, húgommal, anyósommal, meg azzal, akinek eszébe jutok (mert van, hogy folyamatosan csörög a mobil) a szűk rokoni körből. Nagy ölelések, heves ajtócsapkodások és nagy bőgések a párommal, ha túltengenek a hormonok. Édesanyám és anyósom főztje, amikor átesem a beültetéseken, hogy még véletlenül se erőltessem meg magam. És még hosszan sorolhatnám.
Csaladinet: Van olyan felismerésed, amely megkíméli azokat a párokat, hogy fölösleges köröket járjanak, ha többszöri próbálkozás után sem érkezik a várva várt baba?
Kata: Ha természetes úton, egy éven belül nem esik teherbe a nő, akkor érdemes, sőt szükséges egy alapos kivizsgálás a pár mindkét, hangsúlyozom, mindkét tagjánál. Ha esetleg az orvos nem szorgalmazza (hallottam ilyenről!), akkor is érdemes kötni az ebet a karóhoz! Vagy másik doktorhoz fordulni...
Együtt az életért I.
Együtt az életért II.
Együtt az életért IV.
Együtt az életért V.
Együtt az életért VI.
Együtt az életért VII.
Együtt az életért VIII.
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)