Származási családomat mindig is különlegesnek tartottam, ugyanis egy már jól működő mozaikcsaládba születtem bele, aminek köszönhetően korán rugalmasságot, kreatív problémamegoldást és elfogadást tanultam. A testvéreimmel való korkülönbségekből kifolyólag már 12 évesen nagynéni lettem, mostanra pedig büszke négyszeres nagynéninek mondhatom magam. Csodálatos volt közelről végignézni a gyermekek fejlődését, ami egyúttal hozzájárult pályaválasztásomhoz is. Jelenleg boldog párkapcsolatban élek, amelynek évei alatt testközelből megtapasztalhattam a párkapcsolatok fejlődési fázisait egészen a kezdeti „rózsaszín ködtől” addig, amikor – még ha kisebb-nagyobb súrlódások árán is, de - elkezdjük összehangolni azokat a szokásokat, szabályokat, amelyeket származási családjainkból hozunk, és amelyek közös életünk alapjai lesznek. Állatbarátként fontos kiemelnem, hogy közös életünkben családtagként helyet kap egy kiskutya is.
Pszichológus végzettségemet a Károli Gáspár Református Egyetemen szereztem. A fejlődés- és klinikai gyermekpszichológia szakirány hallgatójaként hamar megláttam azt, hogy a gyermekekkel való munkához elengedhetetlen a szülők, adott esetben a tágabb családi környezet bevonása. Ennek köszönhetően már az alapképzés évei alatt belekezdtem a Magyar Családterápiás Egyesület családterapeuta képzésének első szakaszába. 2020 év elején elvégeztem az OH-kártya instruktor tanfolyamot is, ami egy olyan asszociációs eszköz használatát adta a kezembe, amellyel rendkívül jól fejleszthető a kreativitás, az önérzékelés, valamint az ítélkezés és versengés nélküli kommunikáció. Ezen túl, a kártyák segítenek felismerni és kifejezni az érzéseinket, amely a párterápia és családterápia során kiemelten fontos.
Jelenleg is tanulok, az ELTE tanácsadó szakpszichológus szakirányú továbbképzését, valamint a Magyar Családterápiás Egyesület családterapeuta képzésének szupervíziós szakaszát végzem. Pszichológusként látásmódom alapvetően a rendszerszemléletre épül. Arra, hogy egy családban mindenki hatással van a többiekre, függetlenül attól, hogy hetero- vagy homoszexuális kapcsolatokról beszélünk. Ennek megfelelően, nem az események okait keressük vagy a gyakran elhangzó „kinek a hibája” kérdésre adható választ, hanem az összefüggéseket: ki mivel járul hozzá egy adott nehézség megjelenéséhez? Hogyan tudjuk megtámogatni azt, hogy jobban működjenek a családi kapcsolatok? Mire van szükség a hatékonyabb kommunikációhoz?
Egy párkapcsolatban vagy a családi környezetben, ahol nehézségek ütik fel a fejüket (akármelyik családtaggal is), hatalmas erőforrás az, ha ezt felismerik és segítséget kérnek. Párterápia és családterápia során abban segítünk, hogy közösen megtaláljuk a jobb működéshez vezető utat.