|
Varsányi Valentinalakberendező, home stagerElérhetőségeim: Tel.: 06-20/252-27-11 Honlap: https://harmonialakberendezes.hu/ Facebook: Harmónia Lakberendezés Instagram: @harmonialakberendezes |
Kérdezz-felelek
Párommal éppen költözünk új lakásba (másfél szovás), én a klasszikus stílust kedvelem, ő pedig inkább a modern stílus felé húz. Van valamilyen ötlete vagy javaslata arra, hogyan lehetne ötvözni ezt a két eltérő stílust a lakberendezésben?
Előre is köszönöm a válaszát!
Nem egyszerű dolog két stílust ízlésesen ötvözni, de nem lehetetlen. Azt gondolom, hogy a titok az arányokban és a következetességben rejlik.
Először is eldönteném, hogy melyik stílus domináljon. A modern stílust fűszerezem klasszikussal, vagy a klasszikusba csempészek modern elemeket?
A két stílust nem fele-fele arányban használnám, hanem inkább 1/3-2/3 arányban.
Következetesség alatt pedig azt értem, hogy az adott stílust bútorok vagy kiegészítők csoportján használom. Tehát, ha modern lámpák mellett döntök, akkor következetesen minden lámpa modern. Ha a faliképek, festmények klasszikusak, akkor mindegyik klasszikus, nem teszek közéjük absztrakt festményt.
Írok konkrét példákat:
Ha a modern stílust hangsúlyozom, akkor megoldás lehet, hogy a konyhabútor és egyéb szekrények, komódok keretes szerkezetű fronttal készülnek (nem íves bemarással!), de a többi bútor (kanapé, asztal, székek, lámpák) modern stílusúak. Ebben az esetben a tér még elbír egy klasszikusabb mintás tapétát, textileket, vagy megjelenhet a kiegészítőkön, mint pl. gyertyatartókon, vázákon.
A keretes szerkezetű bútorfrontokra modernebb vonalú bútorfogantyút választanék.
Ha a bútorok modern, letisztult stílusúak, akkor a kanapé lehet klasszikusabb formájú (akár tűzött), és szintén jöhet a tapétán, textileken klasszikus minta, vagy pedig klasszikus lámpák.
Fürdőben a márványmintás csempéhez nyugodtan tehetünk modern, egyenes vonalú mosószekrényt, szögletes, ráültethető mosdóval, és klasszikus formájú falikarokkal.
Remélem, tudtam segíteni. Ha maradt még nyitott kérdés, vagy bármiben bizonytalan, keressen bizalommal!
Sok hűtőmágnesem van, melyek az utazások során gyűltek össze, ezeket szeretném, valamilyen fémtábla segítségével a falra elhelyezni. Tudna tanácsot adni, hogyan lehetne ezt ízlésesen megoldani?
általánosságban tudok válaszolni, mivel nem tudom, mennyi hely áll rendelkezésre, illetve milyen elrendezésű és stílusú az otthona.
Falra szerelhető mágnestáblákat lehet készen vásárolni, és elhelyezni a konyhában, étkezőben, nappaliban, ha van helyünk, de el tudom képzelni az előszobában vagy közlekedőben is, a tér adottságaitól függően. Ha az étkezőasztal mondjuk falhoz van tolva, akkor azon a falon, előszobában, ha van pad, akkor felette.
Kész tábla esetén a stílusra figyelnék. Modern stílushoz a legkönnyebb kész táblát vásárolni, egyszerű, letisztult kerettel. Viszont ha pl. klasszikus vagy vintage stílusú az otthona, akkor kicsit díszesebb kerettel rendelkezőt keresnék, vagy csináltatnék.
Másik megoldás lehet még a mágnesezhető festék. Ezzel táblát is lehet saját kezűleg készíteni, de akár bútor oldalát, vagy egy falszakaszt is le lehet festeni, minden keret nélkül. El tudom képzelni a konyhapult feletti falszakaszt ilyen festéssel, ha az otthon stílusába ez illeszkedik. Ez a falfestés megfér a modern otthonokban, és a vintage-ben, loftban egyaránt.
Továbbá találkoztam a neten világtérkép alakú mágnestáblával is, ami szintén szuper dekoráció is lehet egyben (akár nappaliban, előszobában), bár erre kétség kívül kevesebb mágnes fér.
Remélem, tudtam segíteni, és megtalálja az otthonába illő, Önnek legjobban megfelelő megoldást!
Köszönöm megtisztelő kérdését!
A szürke szín önmagában valóban rideg tud lenni, főleg, ha valamilyen hidegebb árnyalatút sikerült választani. De nem kell megijedni, nincs minden veszve.
A szürke tereket meleg színekkel szoktuk "felmelegíteni", napsárgával, meleg barnákkal például.
Mivel - mint írta - az élénk színek nem jöhetnek szóba, és a kutyus miatt szőnyeget sem szeretnének, valóban én is a bútorokkal, illetve a textilekkel vinnék melegséget a térbe.
A szürke nagyon jól működik meleg barna színekkel és azok árnyalataival. A bútorok készülhetnek akár sötétebb barna (dió) bútorlapból. Ha még kanapévásárlás előtt állnak, akkor javaslom, hogy az ne szürke legyen, hanem bézs, tejeskávé, csokoládé szín. Ha esetleg a kanapét már megvették, és netán pont szürke, akkor a dekor függönnyel és az ugyanabból az anyagból készült díszpárnákkal javíthatunk a tér hidegségén. Vihetnek színt a térbe egy szép tapétával is. A tapétát össze szoktuk hangolni a dekor függönnyel és a díszpárnákkal.
Ha bútorlapot, kanapét, textileket választanak, javaslom, hogy vigyenek magukkal egy kisebb darabot a parkettából (biztos maradt néhány darab), és mindent nézzenek hozzá, hogy a színárnyalatok passzoljanak.
Ami még nagyon fontos, a világítás. Az otthonokba meleg fényű fényforrásokat szoktunk javasolni. Ezek a 3000 K színhőmérsékletű fényforrások. A 4000 K felett már hideg fényekről beszélünk, ezt inkább fürdőben, irodákban szoktuk használni. Érdemes ellenőrizni a már bent lévő fényforrások színhőmérsékletét (a csomagoláson, vagy annak hiányában az interneten a lámpa típusa alapján).
Remélem, tudtam segíteni, de ha bármi kérdése maradt még, nagyon szívesen segítek!
Van olyan lehetőség, hogy házhoz jön lakberendező egyszer és javaslatokat tesz átalakításra?
HA igen ez milyen árban van?
Üdv
Vera
igen, van ilyen lehetőség, a legtöbb lakberendező a tervezésen túl tanácsadást is vállal.
Mások nevében árakról nem nyilatkozhatom, viszont az én aktuális áraimat megtalálja a honlapomon.
Az ott lévő árakon felül még kiszállási díj jöhet szóba, attól függően, milyen messzire kell utazni.
Nálam Győr 20 km-es vonzáskörzetében nincs kiszállási díj, azon felüli távolság esetén a NAV üzemanyag-elszámolási kalkulátora a mérvadó.
Köszönöm kérdését és egyéb kérdés esetén is szívesen állok rendelkezésére!