Szopper Zsófia vagyok. 1985-ben születtem.
2008-ban szereztem bölcsész diplomát. Orosz-történelem szakos tanári képesítéssel rendelkezem. Felsőfokú tanulmányaimat hosszabb ideig Oroszországban folytattam, orosz nyelven. Az egyetem elvégzése után gazdasági és pénzügyi képesítéseket is szereztem. 2010 óta folyamatosan jelen vagyok a médiában, mint pénzügyi tanácsadó.
2014-ben Szarajevóban angol nyelvű vezetői tréner kiképzést kaptam. A következő évben sikeresen vizsgáztam, és ezáltal minősített befektetési tanácsadóvá váltam. A 2016-os évtől pedig – a teljes felhatalmazottsági jogászi diploma megszerzése céljából – jogot hallgatok levező tagozaton. Párhuzamosan gyakornokként, és a nem jogászi szakterültek vezetőjeként segítem a Szűcs és Társai Ügyvédi Iroda tevékenységét.
Jelenleg Budapesten élek párommal. Szabadidőnkben sokat bridzselünk. Két cicám is van, és aktívan támogatom az állatmentést. Sokat segítünk rászorulókon, tagjai vagyunk a Thököly LIONS Clubnak. Jártunk már a hajléktalan óvodában, vittünk leukémiás gyerekeknek karácsonyi ajándékot… stb.
Fő szakterületeim – pénzügyi szakértői tevékenységem vonatkozásában – a vagyonképzés, a befektetések és a stratégia.
Fontosnak tartom például a fogyasztói viselkedések körében, hogy felismerjük azt a helyzetet és azt a pillanatot, amikor már nincs értelme egy álmunkhoz pénzügyileg ragaszkodni. Hiszen sokszor éppen ez sodor minket nehéz, kilátástalan helyzetbe.
Sokan túl racionálisnak tartanak, hiányolják a látványos érzelmeket. Ez természetesen nagyon nem igaz. Nagyon is érző lény vagyok, de felismertem azt, hogy – talán „sajnos” – mindennapjaink egyik meghatározó eleme a pénz. Amikor lemegyünk a boltba kenyeret venni, amikor egy pár cipőt kell vennünk, vagy netalán már annyira ki vagyunk merülve, hogy jól esik bekapcsolni a tv-t és csak bambulni. Mindegyikhez pénz kell, csak ezzel kevesen vannak kellő szinten tisztában. Az én célom az, hogy az emberek fejében elindítsak egy gondolatmenetet, felhívjam a figyelmüket bizonyos szituációkra. Inkább gondolkozni segítsek nekik, mint az eredmény előre megsúgni. Azért persze a tanácsok információ tartalmának is egyértelműnek és félreérthetetlennek kell lennie.