|
Szopper ZsófiaPénzügyi tanácsadó, magánpénzügy szakértőElérhetőségeim: Telefon: 06-20/387-25-42 E-mail: zsofia.szopper@gmail.com Honlap: http://penzugyitanacsadas.com/ |
Kérdezz-felelek
Még egyetemre járok 3-ad éves leszek, és nem dolgoztam eddig sehol. Érdekel a művészet (festek, grafikákat készítek, írok, fotózok).
Találtam egy oldalt, Shutterstock a neve, ahova fel lehet tölteni fotókat és pénzt lehet vele keresni. Itt pár tájfotómat szívesen feltölteném, de nem tudom mennyire biztonságos ez az oldal, és milyen adózási szabályok vonatkoznának rám?
Válaszát előre is köszönöm.
Dalma
Jelen esetben nemcsak az adózás az, amit körbe kell járni, hanem a szerzői jogokkal kapcsolatos információkat is.
Mindeképp javasolnám egy jogász és egy adószakértő felkeresését, aki minden kérdésére választ tud adni.
Üdvözlettel
Kedves Szopper Zsófia!
Egy nem jóindulatú ismerősünk dolgozik abban a bankban, ahol pénzügyeinket intézzük. Ez a nő nevünket, címünket tudja. Attól tartunk, hogy azokat beírva lát is mindent a pénzügyeinkről. Azt szeretném kérdezni, hogy ez valóban így van? Ugyanúgy belelát az ügyeinkbe, mint mi? Ez nem lenne helyes dolog.
Válaszát előre is köszönöm!
Aliz
sajnos igen. sokszor már monitorozzak őket, de szerintem ez nem elég megnyugtató az Önök számára.
Nagyon sokfelé lehet menni tovább. A könyvelőtől kezdve az adójogászon át a tb ügyintézőig, a felszámoló, a végrehajtó, a biztosítási szakemberek, a könyvvizsgálók, a kontrollerek, pályázatírás, közbeszerzés... Csak néhány terület amelyet felsoroltam. Mindegyikhez más és más szakmai végzettséget követelnek meg. Én rendelkezem több diplomával, minősített befektetési tanácsadói képesítéssel, MNB hatósági vizsgával, hamarosan jogi diplomával... De pl egy bérszámfejtést vagy egy lakásbiztositást nem tudnék megcsinálni. Ha tudnám, hogy mi érdekli, akkor már jobban lehet tanácsot adni, valamint a hozzá szükséges képzettségi követelményeknek is utána nézni.
Javaslom, hogy 2022-ben érdemes erre a kérdésre visszatérni, hiszen az akkor (jövöbeni) adózási joszabályokat és módosításokat még senki nem ismeri. A jelenlegi szabályozás jó kiindulásnak, de ez változhat.
Érdeklődnék, hogy személyes taláőlkozór vsan-e elehetőség és mivel jár?
KIsgyerkem van és a kedvezmények hirelek érdekelnek.
Üdvöuzlettel
Jelen helyzetben nem preferalom a személyes találkozót de ha megfelelő keretek között meg tudjuk oldani nem zárkozom el tőle. Az első alkalom díjmentes de miután szeretem a kávét ezt általában szoktam is kerni :)
Terhességem első trimeszterében járok, és a felmerülő kedvezményekkel, pénzügyi lehetőségekkel nem vagyok teljesen tisztában. Ehhez szeretnénk párommal egy tanácsadót, azonban nem igazán tudjuk merre kellene keresnünk. Tudna esetleg segíteni, esetleg Ön is vállal ilyesmit?
Köszönöm szépen előre is!
Tamara
Igen vállalok. Jelenleg 15 hónapos gyermekemmel vagyok itthon, és a kistesót tervezzük. Tehát nálam is elég aktuális ez a témakör. :)
Kérem, hogy segítsen engem és családomat véleményével, tanácsával. 2,5 éves kislányommal és élettársammal élünk együtt egy kis lakásban, ami az enyém. Élettársam még kapcsolatunk kezdete előtt nagyobb adósságot halmozott fel, maga sem tudta, hogy pontosan mennyit. 4-6 millió forintot kellene előteremtenünk, hogy a késedelmi és büntetőkamatokkal terhelt, tarthatatlan forint- és devizahiteleit kifizethessük és ne tudják őt/minket a faktorcégek még gátlástalanabbul kiforgatni a keresetéből. Én csak családi pótlékot és gyest kapok. Élettársam keresetéből havi letiltása/végrehajtás is van, a maradékból fizetjük a többi faktorcéget, rezsit, stb... Bevételünk a hitelek és a rezsi levonása után kb. havi nettó 140.000 Ft plusz családi pótlék plusz gyes, azaz havi nettó 170-180.000 Ft összesen hármunknak. Élettársam természetesen rajta van a KHR listán, nem kap hitelt. Én a kisgyerek mellett itthon vagyok, nem dolgozom, pláne nem 8-10 órában naponta.
Hogyan tudnánk hitelhez, kölcsönhöz jutni és végre megszabadulni az uzsorakölcsönöktől? Mit tanácsolna, hogyan tudunk ebből a helyzetből kiszabadulni, anélkül hogy a családunk erre rámenne és szétszakadna?
Köszönöm szépen válaszát!
Ebben az esetben egy alapos havi kiadási elemzést lenne célszerű elvégezni. Sokszor egészen addig elmenni, hogy milyen tv előfizetéssel rendelkezünk. Érdemes átnézni a hiteleket is. Sajnos ebben az esetben már sok mindent nem lehet tenni, mert végrahajtási fázisban vannak a korábban felvett összegek.
Érdemes lehet még egyeztetni a végrehjtókkal, sokszor meg lehet állapodni velük.
Elvileg ha van egy tehermentes ingatlan, akkor ebbe az irányba lehet még tapogatozni.
Bennem felmerül azonban egy kérdés: valóban képes lenne ekkora áldozatot hozni a párjáért, aki még Ön előtt ilyen adósságokat halmozott fel? Bizonyíthatóan nem együttélésük alatt keletkezett a tartozás. Nyilván ez nem pénzügyi kérdés, hanem elsősorban morális. Én ezt a kérdést nem válaszolhatom meg Ön helyett.
Ami még felmerült bennem: a gyermek most 2,5 éves. Mi lesz akkor ha betölti a 3. életévét? Újra munkába áll? Mennyivel fog változni az anyagi helyzetük?
Ha bármi kérdés továbbiakban felmerül Önben keressen bizalommal!
Számomra nem derül ki, hogy Ön most külföldön vagy Magyarországon tervez ingatlant vásárolni.
A külföldi viszonylatokat nem ismerem (jog, adózás, illetve mennyire túlárazott kint a piac).
Magyarországon tavaly nyáron megjelent az MNB-nek egy tanulmánya, amely szerint 2019 első feléig még biztosan várható az ingatlan árak emelkedése.
Brexittel kapcsolatban sajnos nehéz jóslatokba bocsájtkozni, mert egy ilyen történelmi eseményre (de még hasonlóra) sem volt példa.
Az az egy dolog biztos, hogy egy ingatlan vásárlásnak vannak előnyei, de úgyanúgy hátrányai is. (Függ a hasznosítástól, a finnanszírozástól, stb.)
Remélem tudtam hasznos információk szolgálni.
további szép napot kívánok!
Üdvözlettel: Szopper Zsófia