Szegeden születtem. Ott jártam középiskolába, a szegedi 17. Gépipari Technikumba. Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen elektrotechnikából országos első helyezést értem el. Kitűnő eredménnyel érettségiztem a villamos tagozaton.
Ezután a Budapesti Műszaki Egyetem Villamosmérnök karán szereztem gyengeáramú villamosmérnöki diplomát kitűnő eredménnyel 1964-ben. Közben egy országos szabadalmam is született.
1964-1970-ig a Szegedi Orvostudományi Egyetem Általános Orvosi karán végeztem el orvosi tanulmányaimat. 1970-ben kaptam cum laude orvosi diplomát.
1970-1993-ig a Kazincbarcikai Kórház Szülészet-nőgyógyászati osztályán dolgoztam.
1974-ben szakvizsgáztam szülészet-nőgyógyászatból kitűnő eredménnyel.
1974-ben kapcsolódtam be dr. Újhelyi Károly Kossuth díjas mikrobiológus-immunológus tudományos kutatásaiba, melyet az Országos Közegészségügyi Intézet osztályvezetőjeként végzett. A téma, mely az Országos Közegészségügyi Intézet 15 éves távlati tervének volt része: a nőgyógyászati gyulladások laktobacillus vakcinációval történő gyógyításának kutatása, e népbetegség felszámolása, a vakcinációval elért eredmények statisztikai analízise volt. E munka azóta is életem és tevékenységem legfőbb része lett.
Felismertem, és erről 1976-ban közleményt küldtem az Orvosi Hetilapba, hogy a koraszülések (2500 g alatti súlyú újszülöttek születése) és a terhesség alatti urogenitális gyulladások között szoros összefüggés van (eseteim 25%-a volt kis súlyú). E gyulladások laktobacillus vakcinával történő gyógyítása lecsökkentette a kis súlyú újszülöttek előfordulását e csoportban 10%-ra. Tehát rájöttem arra, hogy a koraszülést ugyan számos tényező befolyásolja, de legfontosabb ezek közül az anya terhesség alatti urogenitális gyulladása. Mivel a születés körüli halálozás és a születés körüli károsodások leggyakrabban a koraszülés következményei, a laktobacillus vakcináció e súlyos népegészségügyi problémák csökkenését is eredményezik.
Szorgalmaztam, hogy Kazincbarcika magas koraszülési arányszámának (14% fölött) csökkentése céljából vezessük be a terhesek preventív laktobacillus vakcinálását. Ez megtörtént 1976-1979-ig, aminek eredményeként a kazincbarcikai koraszülési arányszám 10% alá csökkent, ezzel együtt lecsökkent a születés körüli csecsemőhalálozás, és a születés körüli csecsemő megbetegedés.
Ezen eredmények elismeréseként kaptam meg 1981-ben a Szülészeti osztály osztályvezető főorvosával, dr. Institoris Istvánnal, és a Gyermekosztály osztályvezető főorvosával, dr. Varga Gyulával együtt a "Kiváló munkáért" miniszteri kitüntetést.
Ezen kívül nagyszámú vizsgálat statisztikai elemzését elvégeztem dr. Újhelyi Károly azon megfigyelésével kapcsolatban, hogy a meddőség gyógyításában hatásos segítség a laktobacillus vakcináció. A vakcinával kezelt párok egyharmadánál más beavatkozás nélkül, plusz egynegyedénél egyszerű gyógyszeres kezelésekkel (a nő vagy a férj clomiphen kezelésével) létrejött a régóta óhajtott terhesség.
Közleményeim jelentek meg az Orvosi Hetilapban és a Magyar Nőorvosok Lapjában, valamint hazai és nemzetközi kongresszusokon számos előadást tartottam ezekről az eredményekről.
Az eddigi vizsgálatok eredményei alapján meggyőződésem, hogy a még mindig magas koraszülési (kis súlyú újszülött) arányszám jelentősen lecsökkenne, ha minden anya a terhessége előtt, vagy annak legkorábbi időszakában oltva lenne laktobacillus vakcinával. Az is meggyőződésem, hogy a ma Magyarországon élő kb. 300 ezer meddő pár egyharmada fél éven belül babát várna, ha minden egyéb beavatkozás előtt először laktobacillus vakcinával oltatná be magát a pár. Csak annak eredménytelensége esetén, az oltás után 4-6 hónappal, illetve rendszertelen menstruáció esetén az oltás után közvetlenül jelentkezne további vizsgálatokra, kezelésekre. Szintén meggyőződésem, hogy ilyen előkészület után a drága beavatkozások is eredményesebbek lennének!
Jelenleg nyugdíjasként magánorvosi tevékenység keretében folytatom munkámat és kutatásaimat, és a Szent István Kórház Nőgyógyászati osztályán kaptam lehetőséget a fekvőbeteg munka folytatásához is.