|
Kérdezz-felelek
Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen hosszú távú következményei vannak annak, ha pedagógusként mindig az alacsony kategóriába sorolnak?
Tehetek én bármit, akkor sem jutok előre, hiszen sosem voltam talpnyaló és nem is leszek az. Márpedig ezen a pályán ugyanabban az intézményben olyan nagyon kimagasló személyek nincsenek, hiszen ugyanazokkkal a problémákkal szembesülünk minden nap, tehát hasonló feladatot kell ellátnunk elméletileg ugyanannyi fizetésért (kivéve, ha valakinek jobb a munkahelyen kívül, mint iskolán belül tisztességesen dolgozni).
Ráadásul egyedülálló vagyok, és sokszor úgy érzem, hogy belém is rúgnak emiatt (nem kell gyereket sem eltartanom).
Azt is szeretném megtudni, hogy lehet-e fejleszteni ez irányban a tűrőképességemet, hátha mégis bennem van a hiba.......vagy nem érdemes?
Köszönöm szépen a válaszát!
Következmények iránt érdeklődik és mivel belülről kevéssé ismerem a pedagógusok világát, csak feltételezni tudom, hogy elsősorban anyagi kára származik abból ha alacsony fizetési osztályban marad.
A probléma azonban ennél kiterjedtebb hiszen sérelmek ugyanúgy érik munkahelyén, mert a gyermekes kollégák előnyben részesülnek.
Fontos a felvetése, hogy erősödjön és jobban tűrje a bántásokat odabent, viszont ugyanolyan lényeges szempont a tisztelet betartatása saját személyével kapcsolatban.
Javaslom, kerüljenek előtérbe most saját szükségletei, igényei másokkal szemben.
Pszichoterápiás folyamatban ha erre lehetősége van, illetve asszertív tréning során megismeri azokat a technikákat, melyek segítségével könnyebbé válik az önérvényesítés, kommunikáció másokkal.
Olyan fontos témák kerülnek elő mint például kritika adása, fogadása, stb. Előzőek gyakorlása, képzelt jelenetek eljátszása szintén a technikához tartozik, magabiztossá válik ezáltal.
Amint elsajátítja fenti képességeket, sikeresen egyeztethet főnökeivel előléptetésről, magasabb fizetési osztályba sorolásról egyaránt.
Tisztelettel: