|
Kérdezz-felelek
Régóta kapok recptet pszichiátertől, depresszióra szedek gyógyszert. Írni tudtam neki mindig problémáimról, de személyes találkozáskor beszélni nem. Valami miatt. Gátoltság? De nem szeretnék máshoz menni. Hogyn lehetne ezt orvosolni? Pl. ha gyógyszert cserélnénk, vagy másikat is írna? Esetleg attól kerülhetnék-e olyan állapotba, ami kommunikációra alkalmassá tenne? Önnek mi a véleménye?
Köszönöm Válaszát!
Gyakran megfigyeljük, kommunikációs készletünk beszűkülhet vizsgaszituációban, magasabban pozícionált emberek közelében, vagy akiket mások elismernek.
Érdemes felkészülni hasonló helyzetekre és szerencsére ma már erre megvan a lehetőségünk.
Legközelebb mielőtt visszatér pszichiáteréhez javaslom, először gondolja át azokat a legfontosabb problémáit amelyekről szívesen beszélne a rendelőben. Mindezeket bátran írja le akár felsorolás szerűen. Később amikor újra olvassa, esetleg kiegészíti újabb szempontokkal de az is lehetséges, hogy az eredeti listáról kihúz néhány tételt mert már kevésbé tartja lényegesnek.
Magával is viheti jegyzeteit a konzultációra, biztonságot ad.
Említett gátoltsága oldható ha megbízható személlyel előre eljátsszák a rendelői szituációt. Akár szerepet is cserélhetnek így mindegyikük lehet orvos és páciens egyaránt.
Közben megjelenik a humor, nevetés, az pedig oldja a feszültséget, növeli a magabiztosságot.
Amennyiben még több ismeretet szeretne a témában, beiratkozhat asszertív kommunikációs tréningre, ahol olyan elméleti és gyakorlati tudásra tehet szert, hogy szinte bármilyen párbeszédben kellemesen érzi majd magát.
Tisztelettel: