|
![]() Dr. Tóth György M. Sc.Esztétikai fogorvos, implantológusElérhetőségeim: Rendelő: TriDent Esztétikai és Családi Fogászat, Implantológiai Központ 1048 Budapest Nádasdy Kálmán utca 17. I. em. Telefon: +36 1 230-80-67 +36-20/945-87-97 E-mail: fogorvos@trident.hu Honlapok: |
Kérdezz-felelek
Jobb fölső 5-6-7 fogaimon reszekálást hajtottak végre 2003-ban. Ezután sipoly alakult ki az 5-6 fog között. Korábban probléákat okozott, most gyakorlatilag semmit, időnként váladékozik. Kollegái az évek során azt mondták, amíg lehet, tartsuk a fogakat. Az utóbbi évben két alkalommal antibiotikumot szedtem a sipoly visszaszorítására - nem változott.
Most a 7-es hosszában kettétört, a fogorvosom szájsebészhez küldött a csonk kiemelése miatt. Szakvéleményét kértük, mi legyen a sipoly melletti 5-6 fogakkal. Röntgen alapján azt mondta, egész jók, jobbak, mint hitte, nem kell húzni. Úgylátszik, a röntgenen nem látszott a sipoly. Mikor szóltam, hogy de a sipoly... akkor szt mondta, más a helyzet.
Kérdztem, mi legyen - azt felelte DÖNTSEM EL ÉN! Nem vagyok orvos, nem tudom.
Nem szoktam neten kérdezni, de most kérm, hogy így \"látatlanba\" mondja el a véleményét, mi a jobb:
- ha kihúzzuk az összes fogam a jobb fölső oldalról - és ESETLEG nyom nélkül eltünik a sipoly, és ESETLEG a csontpótlózott ínyembe lehet implantálni
- vagy ha tartjuk a fogaimat, amíg lehet, vagy amíg a sipolyo nem okoz problémát?
Kérem szíves javaslatát!
Köszönettel
Zsuzsa
A sipoly krónikus gyulladást jelez. Meg kell vizsgálni, hogy melyik fog okozza, azután lehet meghozni a döntést, hogy kezelhető-e, vagy el kell távolítani. A fog eltávolítása során törekedni kell a gyulladt rész maradéktalan eltávolítására, így megszűnik a sipoly.
Üdvözlettel,