|
![]() Dr. Tóth György M. Sc.Esztétikai fogorvos, implantológusElérhetőségeim: Rendelő: TriDent Esztétikai és Családi Fogászat, Implantológiai Központ 1048 Budapest Nádasdy Kálmán utca 17. I. em. Telefon: +36 1 230-80-67 +36-20/945-87-97 E-mail: fogorvos@trident.hu Honlapok: |
Kérdezz-felelek
Kislányom 3 éves, és a felső középső 4 fogán szürkés elszineződést vettem észre pár hete. Nem történt sérülés, nem ütötte meg. Szokott fogat mosni. Kb.2 és fél éves volt, amikor a gyerekorvos Zymafluor tablettát javasolt, de sokáig nem adtunk neki. Nemrég elkezdtem esténként, hogy ne legyen rossz a foga később. Egy idő múlva vettem észre az elszineződést. Próbáltam utánaolvasni, de remélem ez nem elhalás. Most a gyerekorvos azt mondta, hogy ha nyalogatja a fogkrémet, lenyeli, akkor ne adjuk a Zymafluort... De azt mondta nem fluor túladagolás, hanem bakteriális(?)- de nem javasolt kezelést, semmit nem mondott róla. Ha igaza van ,az mitől lehet, és mi rá a gyógymód? Azért hozzáteszem, hogy egy ideje nem kap Zymafluort és szerintem csökkent az elszineződés. Lehetséges ez?
Várom válaszát!
Köszönettel
Anita
A fogakon képződött elszíneződésnek több oka lehet: megkülönböztetünk felületi vagy belső elszíneződéseket. A belső elszíneződésre példa pl. a baleset miatti elhalás. A külső, azaz felületi elszíneződés lehet pl. a táplálkozástól. A tablettás fluorid adagolásról: vitatott, hogy a tápcsatornán keresztül bevitt szisztémás fluoridnak, veszélyein túl (- táplálkozás és ivóvíz fluorid bevitelének mérése nélkül túladagolható) egyáltalán van-e a fogakra kedvező hatása. Helyette inkább a helyi, azaz fogkrémben alkalmazott helyi fluorid a gyerekeknek az ajánlások szerint alkalmazva - és nem lenyelve - jótékony hatású.
Üdvözlettel,