SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakértő!
Jelenleg első gyermekemmel vagyok várandós, a szülés várható ideje 2017. december 15. Jelenlegi munkahelyemen 2013. február 15-e óta dolgozom bruttó 300 ezer forintos fizetéssel, melyet idén május 1-től bruttó 350 ezer forintra emeltek. Ha veszélyeztetett terhességem okán 1-2 hónap múlva táppénzre kell mennem, akkor milyen összegekre leszek jogosult, illetve mely időszakokat számítanák bele az ellátmányok számításába? Illetve kilátásában van, hogy jelenlegi munkahelyemet év végén megszüntetik, ezért legkésőbb idén szeptemberben új munkaviszonnyal átvennének bennünket a tulajdonos másik cégébe. Ez esetben hogyan számítanák az ellátmányaimat?
Válaszát előre is köszönöm!
Minden ellátás alapja a kezdetét megelőző 3. hónap végétől visszamenőleg az utolsó 180 bérezett nap - ha van ennyi, Neked lesz, úgyhogy a további szabályok arra az esetre, ha nincs ennyi, nem jönnek be. Csak a bérezett napok játszanak, a táppénzes napok nem számítanak bele, ha táppénz van ebben az időszakban, akkor annyival megy hátrébb az időszak vége. Tehát a táppénz nem befolyásolja kedvezőtlenül a későbbi ellátásokat. Annyi jelentősége van, hogyha táppénz miatt nem realizálod az emelt bért, akkor az nem lesz benne az ellátások alapjában.
Minden ellátás alapja csak az aktuális jogviszonyban elért jövedelem. Munkáltatói jogutódlásnál - minden marad ugyanott, ugyanúgy, csak holnaptól más a munkáltató - a régi és az új jogviszony egynek számít. Fontos, hogy ez jól legyen lepapírozva és a csed igénybejelentés mellé is írják le, mert nem mindegy, hogy van-e az aktuális - így egynek tekintett - jogviszonyban 180 bérezett nap és emiatt korlátlan a csed alapja, vagy nincs sem 180, sem 120 (ami a következő szabály) és ezért csak a minimálbér kétszerese lesz a csed alapja.

Szakbarbár
2017-06-27 10:16:20
Olvasói értékelés: 5/5
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja