SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Szakbarbár!

2007. októbertől 2009. decemberig dolgoztam, (átlag bruttó 160.000 Ft volt a fizetésem), a szülésig táppénzen voltam. 2010. február 13-án született a kisfiam, azóta fizetés nélküli szabadságon vagyok. 2010. szeptembertől nappali tagozatos doktorandusz hallgató vagyok (ösztöndíjat kapok), ez 2013. szeptemberig tart. A második gyermekünket 2013. június 6-ra várjuk. A kérdésem az lenne, hogy a GYES lejárta (2013. február) és a második gyermek születése (2013. június) között mit érdemes tennem, hogy minél jobb TGYÁS-t, GYED-et kapjak?
A doktori iskola szabályzata szerint nem kaphatok egyszerre fizetést és ösztöndíjat is. De ha kiveszem a szabadnapokat, az papíron nem ugyanolyan, mintha visszamentem volna dolgozni?Passziváljam az utolsó félévet (2013. január végétől) és vegyem ki a munkahelyemen felgyűlt szabadságokat (41nap), majd a szülésig legyek táppénzen? Esetleg maradjak hallgatói jogviszonyban és kérjek tanulmányi szabadságot a munkahelyemről? Ez hogyan befolyásolná a TGYÁS/GYED számítását?
Jól tudom, hogy ha GYES után (február 14-től) visszamegyek dolgozni (vagyis kiveszem a szabadnapokat), akkor megint egyben meg kell lennie a 180 bérezett napnak, különben a TGYÁS/GYED alapja nem a fizetésem lesz?
Milyen más lehetőségem van?
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!
Van egy fennálló munkaviszonyod, ezzel a biztosításod folyamatosan ketyeg. 0 bérezett nappal az aktuális szerződés szerinti bér, de legfeljlebb a minimálbér kétszerese a következő tgyás és gyed alapja. Tehát akkor is ennyi, ha egyetlen napra sem lesz béred.
Ha az ösztöndíj nem több, mint a táppénz, akkor én gyorsan elmennék táppénzre és mélyen hallgatnék erről, hogy ne legyen abból vita, hogy a táppénz az bér-e. Egyébként lehet, hogy erre nem is terjed ki a szabályozás...

Szakbarbár
2012-11-20 10:30:19
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja