SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakértő!
Jelenleg ismét babát várok, ezért szerettem volna, ha a munkahelyem kiadja az előző gyermekem után járó szabadságomat, és a béremet korrigálják.
Azt mondták, hogy a munkakörömet időközben megszüntették, de a munkaviszonyt a védettségemre tekintettel nem szüntethetik meg. Ezért a szabadság után a baba születéséig távolléti díjat fizetnek. Csak az alapbérem alapján lehet számolni, 8 órás munkaviszonyom volt. Ilyen esetben ez a korábbi béremhez képest (160 bruttó) mekkora összeget jelent? Több lenne mint a táppénz? A szülés után is megmarad a munkaviszonyom automatikusan, vagy ezt külön kell írásban kérjem tőlük?
A béremet nem korrigálják, mivel megszűnt munkakörnél nem módosíthatják a munkaszerződést. Azt írják, hogy az én munkaterületemen (ahol több hasonló munkakör van, mint az enyém) egyébként sem volt béremelkedés. Az egész munkahelyet nézve egyébként volt, és konkrétan pont ilyen elnevezésű munkakör nincsen másik a cégnél. Ilyenkor nem az egész munkahelyemen történt béremelkedést kellene nézni?
Előre is köszönöm a válaszát
Az állásidőre az alapbéred 100%-át kapod. Hogy ez a táppénzhez képest mennyi, az attól függ, hogy most gyednek vagy gyesnek lesz vége, pontosan mikor és hogy mennyi volt a gyed előtti átlag.

A munkaviszony mindenféle külön dokumentum nélkül ugyanúgy fennáll a ketteskével babázás alatt is, mint ahogy most is.

A következő tgyás és gyed alapja a szabadságra és állásidőre kapott bérből számított átlag lesz.

Béremelés: Mt. 59.§ A munkáltató a 127–132. §-ban meghatározott távollét (itt van a fizetés nélküli szabadság) megszűnését követően ajánlatot tesz a munkavállaló számára a munkabér módosítására. Ennek során a munkavállalóval azonos munkakörű munkavállalók részére a munkáltatónál időközben megvalósított átlagos éves béremelés mértékét kell alapul venni. Ilyen munkavállalók hiányában a munkáltatónál ténylegesen megvalósult átlagos éves béremelés mértéke az irányadó.

Szakbarbár
2014-04-17 22:21:26
Olvasói értékelés: 5/5
A szerkesztő ajánlja