SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szabó Csilla


Szabó Csilla
Szakvizsgázott gyógypedagógus, mozgásterapeuta

Idegrendszer fejlesztő mozgásterápia óvodásoknak, kisiskolásoknak: kedd, szerda, péntek 17-19 h. között a XXII. kerületben.

Elérhetőségeim:
Jelentkezni lehet:
Telefon: 06-30/325-38-88
E-mail: szcsilla66@gmail.com
Facebook:
  • http://www.facebook.com/csilla.szabo.980

  • http://www.facebook.com/mozgasterapia?fref=ts

  • http://www.facebook.com/pages/CsiMoTa-Fejleszt%C5%91-Napk%C3%B6zi/210578542412380?fref=ts
  • Témakörök

    összes téma      agyagozás     aktivitás és figyelemzavar     alapozó terápiák alapítvány     alkalmazkodás     állás     anyai féltés     asperger szindróma     autizmus     autizmus diagnosztikai centrumok     ayres terápia     befogadó óvoda     behajlított lábujjak     behejlítva tartott ujj     bhrg     bizonytalan járás     bukdácsolás     centrumok     craniosacrális terápia     csámpás járás     csecsemõkor     csúfolódás     dûhroham     dadogás     dévény módszer     dévényféle manuálterápia     dévényi éva     diagnosztika     diéta     diszlexia     dsgm     edzés     ego klinika     egyensúly     egyfázisú utasítások     éjszakai felriadás     elégséges mászás     epilepszia     értelmi elmaradás     értelmi fogyatékosság     értelmi sérülés     észlelés     fejlesztés     fejlõdésneurológia osztály     festésterápia     feszültség levezetése     figyelemzavar     grafomotoros fejlesztés     gyanújel     gyermekneurológus     hajlam     hallássérülés     harapás     határeset     határidõ     hiperaktivitás     ikrek     intenzív fejlesztés     iskolaérettség     iskolaválasztás     izmok gyengesége     katona módszer     keretek     kineziológia     kineziológus     kitartó fáradtságos munka     kognitív fejlesztés     kommunikáció     korai fejkesztés     korai fejlesztés     kötés horgolás     kulcscsont törés     kúszás     lábujjhegyen járás     lovas terápia     magatartás zavar     majd kinövi     mászás     megfigyelési napló     megkésett beszédfejlõdés     megkésett beszédfejlõdés terápia     mentális retardáció     merev izomzat     moto-szenzoros torna     motoszenzoros     mozdul a szó     mozgás     mozgáselmaradás okai     mozgásfejlesztés     mozgásfejlesztés intenzitása     mozgásrehabilitáció     mozgásvizsgálat feladatai     nem keresztezett     nevelési tanácsadó     nyár     örökbefogadott     oxigénhiányos állapot     pavor nocturnus     petit mal     petõ módszer     pinyte mária     polateszt vizsgálat     pozitív megerõsítés     pszichológus     reflexgátlás     regressziós zavar     sport     szakértõi bizottság     szeged     szemelyes kapcsolatfelvétel     szenzomotoros     szeparációs szorongás     szereotíp mozgás     szókincs     szorongás     tanfolyamok     tanulási képességek vizsgálata     terapeuta keresõ     terápiás regresszió     testséma     tomatis módszer     tükörtábla-terápia     tünetek átalakítása     ülés     vajdaság     visszajelzés     vizsgálat  

    Kérdezz-felelek

    Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.

    Lemaradás mozgás és szocializáció terén

    Kedves Csilla!

    Kisfiam decemberben múlt 2 éves. Azóta jár bölcsődébe. Nagyon nehezen szokta meg, ebéd után elhozom, mert képtelen volt ott elaludni. A gondozónőhöz kötődik, de a többi gyerek egyáltalán nem érdekli, sem ott, sem a játszótéren, kimondottan kerüli őket. Velünk, a szüleivel jól megvan és a nagyszülőkkel is. Szemkontaktus megvan, érzelmeket kifejezi. Folyamatosan beszél, viszont következetesen rosszul: idehozzam a poharat - mondja, ez azt jelenti, nekem kell odavinnem neki a poharat. Éhes vagy - ez azt jelenti, ő éhes. Tehát mindent így mond. A játékokkal egészében játszik, ezzel nincs gond. Önállóság terén eléggé rosszul állunk, nagyon nehezen vehető rá arra, hogy valamit egyedül megcsináljon, de ebben én is ludas vagyok, mert nem is igazán ösztönöztem erre.
    Mozgását tekintve nem túl ügyes (játszótéren), de lábujjhegyezés pl. sosem volt.

    Én mindeddig azt gondoltam, csak simán zárkózott, bár néha az eszembe jutott, hogy nem autista-e, de velünk tényleg igen érzelmes a kapcsolata, így ezt kizártam magamban.

    Ma a bölcsődei gyógypedagógus azt mondta, lát lemaradást (mozgás és szocializáció terén) és az engedélyemet kéri a részletesebb megfigyeléshez. Viszont konkrét tippet nem árult el arról, mire gondolhat. Az volna a kérdésem, hogy az autizmuson/Asperger szindrómán kívül milyen idegrendszeri betegségek vannak még a kisgyerekeknél? Mert én csak a fenti kettőt ismerem, de bízom benne, hogy nem ebbe a kategóriába tartozik a fiam.

    Köszönettel, Nóra
    Kedves Nóra,

    leveledben írod, hogy kisfiad mozgás, beszéd és szociális terén elmarad a többi kisgyerektől.
    Pontosan ezek azok a területek, amelyek ebben az életkorban a leginkabb jelzik a kisgyermek elmaradását.
    A gyógypedagógus az elmaradás mértéket igyekszik majd feltárni és fejlesztési segítséget fog adni, vagy szükség esetén neurológushoz vagy szakértői bizottsághoz küld majd titeket.
    Ezek mögött az elmaradások mögött számtalan ok lehet. Felmerülhet a mentális elmaradás (retardáció), az értelmi fogyatékosság, valamilyen érzékszervi sérülés is. De fenn állhat beszédsérülés is. Ezek a súlyosabb eltérések.
    De lehetséges, hogy csak enyhébb mozgáselmaradás van, ami akár be is hozható az óvodás kor végéig.

    A beszéddel kapcsolatban lehet neki úgy segíteni, hogy egyes szám első személyben fogalmazol: kérek enni. Így kisfiadnak könnyebb lesz alkalmaznia ezeket a rövid mondatokat az bölcsődében.

    A mozgás és beszédfejlesztés segíti majd, hogy könnyebben tudjon a csoportba illeszkedni.

    Kitartást és sok sikert kivanok a fejlesztéshez!


    Szabó Csilla
    2015-05-04 08:12:20
    Olvasói értékelés: nincs még értékelés
    © 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
    Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
    ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
    A szerkesztő ajánlja