Szakvizsgázott gyógypedagógus, mozgásterapeuta
Idegrendszer fejlesztő mozgásterápia óvodásoknak, kisiskolásoknak: kedd, szerda, péntek 17-19 h. között a XXII. kerületben.
Elérhetőségeim:
Jelentkezni lehet:
Telefon: 06-30/325-38-88
E-mail: szcsilla66@gmail.com
Facebook:
Témakörök ►
Kérdezz-felelek
Kúszás páros kézzel
Kedves Csilla!
Kisfiam tavaly májusban született. Hasról hátra már pár hetesen fordult, hátról hasra pedig három és fél hónaposan. Még nem volt négy hónapos, amikor kúszni kezdett először körbe-körbe, mint az óramutató, majd pedig hátrafelé. Öt és fél hónapos kora óta már gyorsan és sokat kúszik mindenfelé a lakásban, ahol majdnem mindenhol parketta van. Ekkor kezdte a mászáshoz szükséges tartásba emelgetni magát, ezt a tartást az idő előre haladtával egyre tovább tartotta ki. Hét hónaposan négykézlábra állt, és a fenekét a magasba tolta, és kezdett el mászni, de ezt csak nagyon ritkán teszi, ha olyan felületre (pl.: szőnyeg) ér, ami kevésbé optimális a kúszáshoz. Nem sokkal később sikerült neki állásba felhúznia a magát, azóta bútorok mellett oldalazva jár.
Most jutott tudomásomra, hogy gyanújel, ha a kúszás nem váltott kézzel-lábbal történik, és sajnos esetében ez így van, páros kézzel húzza magát előre. Kell-e ezzel foglalkozni? Ha igen, mi a teendőnk?
Segítségét előre is köszönöm.
Kedves Szülő!
Igen, jól tudja! Valóban gyanújel, ha a mászás, kúszás rövid idejű, vagy nem keresztezett.
A mászást lehet segíteni mászó-alagút használatával.
A mászást be kellene tanulni. Ehhez eljöhet hozzám is egyszeri alkalommal.
Ha továbbra is bizonytalan, akkor keressenek egy kisgyermekek számára is mozgásfejlesztést nyújtó intézményt, mint például ez.
fejlesztohaz.hu/
Megvárhatja a négy és fél, öt éves kort és akkor is mód van ezeknek a mozgásoknak a "kijavítására", például Alapozó Terápiával.
alapozoterapiak.com/
Szabó Csilla
2017-02-07 19:35:40