SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Prof. Dr. Balázs Csaba


Prof. Dr. Balázs Csaba
Endokrinológus

A Budai Endokrinközpont specialistája "endokrinológia" témakörben
Kérem, tegye fel kérdéseit, készséggel válaszolok Önnek! Bizalmát köszönöm!

Témakörök

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Doktor úr!
Teljesen elkeseredve tenném fel Önnek a kérdéseimet. Fiamnál 3013-ban,10 évesen derült ki a Hashimoto. Akkor úgy éreztem nagyon jó kezekben van de a kórházban változások jöttek,az addigi doktornő helyére más került,és azóta úgy érzem nem történik semmi. A jelenlegi doktornő 1 éve látta utoljára a gyermeket kb 3 percre, azóta nem készült vizsgálat. Jelenleg ott tartunk, hogy 6 havonta kér egy TSH eredményt telefonon bediktálva és ő abból eldönti, hogy emeljen-e az adagon vagy nem. Kérdeztem nem-e kellene megpróbálni az L-Thyroxin helyett a Syntroxine-t. De ő még csak a nevét se ismerte,én diktáltam le neki,hogy hogy kell leírni. Persze nem változtatott mert szerinte ezek a gyógyszerek mind egyformák.... Néhány éve társult a vitilligo is. Szerinte nincs összefüggés az autoimmun betegség és a viltiligó között. Szóval reménytelen harcnak gondolom vele a továbbiakat. Jelenleg napi 100 mikrogramm L-Thyroxint szed, emellett lett a TSH 5,217.
Csináltattam vérképet a héten,mellé kértem még néhány fontosabb eredményt amiket az internetről olvastam,hogy fontos lehet. ( T3,T4, Anti-TPO, Kortizol, DHEA-szulfát, ACHT, Revez T3 ) Csatolva megküldöm Önnek az eddig elkészült vérvétel eredményét,és kérdezném,hogy a DHEA-szulfát 5,10umol/l az milyennek számít 15 éves fiú esetében. Szeretném még megkérdezni,hogy Ön foglalkozik-e már ilyen korú ( Október 18.-án tölti be a 16. évét) gyermekkel? Amennyiben igen, máris kérek telefonon időpontot számára.
Tisztelettel várom válaszát!
Békési Erika
Tisztelt Békési Erika!

Köszönöm levelét. Sajnos a történet ismerő, mert a protokoll alapján történik minden! Ez az amerikai módi.
Vallom, hogy :„Nem laborleletet kezelünk, hanem beteget.”
Hormonális betegségek kezelése a holisztikus szemlélet jegyében
A hormonális betegségek kezelése nagy odafigyelést és türelmet igényel beteg és orvos részéről egyaránt. A laboreredmények mellett figyelembe kell venni az egyedi: életkorból, nemből és életmódból adódó eltéréseket is.

- Melyek a leggyakoribb panaszok, milyen tünetekkel forduljunk orvoshoz?
- A hormonális betegségek közt elsőként talán a pajzsmirigy rendellenességeit emelném ki, mely hazánkban, különösen nők körében fordul elő gyakran. A pajzsmirigy betegségei számtalan tünetet produkálhatnak, melyek kapcsán a betegek gyakran csak évek múlva kerülnek a megfelelő szakemberhez. Szülés után gyakori a pajzsmirigy gyulladásos megbetegedése, mely többek közt depresszióhoz hasonló panaszokat is okozhat. Emellett számos egyéb, „hétköznapi” probléma hátterében is állhat pajzsmirigy elváltozás. Ilyen például a tartós fáradékonyság, vagy épp idegesség, a túlzott mértékű hízás, fogyás, hajhullás, vagy meddőség, hogy csak a leggyakoribb panaszokat említsem.

- Milyen tapasztalataim vannak a hormonális betegségek kezelésével kapcsolatban?
- A hormonrendszer bonyolult szerkezet, az eltéréseit sem értékelhetjük pusztán feketén-fehéren. Bizonyos hormonok szintje például napszakonként is eltérő lehet, ezért tartom fontosnak, hogy ne csak a laboreredményekre hagyatkozzunk a diagnózis felállítása során. Fontos, hogy holisztikus szemléletben, vagyis nem csak a tüneteket, hanem az egész embert vizsgálva közelítsük meg a háttérben álló okok feltárását. A holisztikusnak nevezett orvoslás célja, hogy az embert egységnek tekintse. Nem a szervek, hanem a lélek és a test egységének. A pajzsmirigy betegségekről is kimutatott, hogy jelentős részük autoimmun eredetű. Tehát nem egyetlen szerv, hanem a szervezet betegsége. Vizsgálni és gyógyítani ezért az egész embert kell.
- Hogyan zajlik az első vizsgálat, a holisztikus szemlélet jegyében?
- A vizsgálatra érkező páciensekkel első körben részletesen elbeszélgetek a panaszaikról, tünetekről. A kikérdezés során egyaránt körbejárjuk az örökletes betegségek témakörét épp úgy, mint a beteg életében bekövetkezett nagyobb változásokat, például stresszhelyzeteket, melyek szerepet játszhattak a panaszok megjelenésében. Amennyiben pajzsmirigybetegség gyanúja merül fel, ultrahangos vizsgálatot végzek, melyből feltérképezhetők a pajzsmirigy alaki elváltozásai:megnagyobbodása, vagy göbök jelenléte. Vérvizsgálattal ellenőrizzük a szükséges hormonszinteket, immunológiai teszteket végzünk, majd a vizsgálati eredmények és a beteg panaszainak függvényében döntök a további vizsgálatokról, vagy kezelés összeállításáról. A későbbi konzultációk során, a beteg tapasztalatait is figyelembe véve folytatjuk, vagy módosítjuk a terápiát.
Tehát a vizsgálathoz a Budai Endokrin Központba próbáljon időpontot kérni Tel:70-4319728 vagy Székely Melinda: szekelymelinda66@gmail.com Szekelym@vipmail.hu
tel: 30-299-5181
Megjegyezni kívánom, hogy nem kívántam magán intézményben sem dolgozni, de az BIK-ben nem tartottak rám igényt sem önkéntesként, ingyen sem, s közben nincs orvosuk, endo-krinológusuk.
Jó egészséget kívánok, tisztelettel:



Prof. Dr. Balázs Csaba
2019-09-11 16:37:51
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja