SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Nemesvári Edit


Nemesvári Edit
Testnevelő, gyógytestnevelő, úszóedző

Elérhetőségeim:
Telefon: 06-30/383-78-86
Honlap: http://www.maganuszas.hu

Nemesvári Edit eddig megjelent cikkei

Akasztják a hóhért!

Amikor az úszóedző úszni tanult.

Mozgás - egyensúly

Többször írtam már a kisgyerekek mozgásfejlődésének fontosságáról, de nem lehet elégszer.

Mit jelent az úszni tudás?

Azt, hogy valaki 200 métert szabályos technikával le tud úszni legalább kétféle úszásnemben. Szabályos technikával.

Tudok úszni, de...

Korábbi cikkemben írtam a szülőkről, hogy milyen mondatokkal indítanak általában egy telefonbeszélgetést, amikor be akarják íratni a gyereküket úszni. Most a felnőttek következnek, akik arra vállalkoznak, hogy teljesen önszántukból, sőt, szabad akaratukból szeretnének megtanulni úszni.

Úszás várandósan

Terhességünk elején azt gondoljuk, hogy ezt biztos nem lehet kibírni, sportolni meg főleg nem lehet, hiszen egész nap csak aludnánk. Amikor meg nem szippant be az ágy, akkor biztos, hogy hányingerrel vagy szédüléssel esetleg fülzúgással küzdünk. A gyomorégésről nem is beszélve.

Mit sportoljunk 30-40-50 év felett? Ússzunk!

Sok felnőtt ember szégyelli, hogy nem tud úszni. Ahogy telik az idő egyre többen látják be, hogy célszerű levetkőzni a kezdeti gátlásokat, hiszen leegyszerűsítve, bármilyen problémával fordulunk orvoshoz, szinte biztos, hogy javasolja a rendszeres sportolást.

Babaúszás vs. úszásoktatás

Ez az a téma, amiről kevesen írnak. Senki sem szereti feszegetni, de mindenkinek van véleménye róla. Eddig én sem tettem, csupán az évek folyamán fogalmazódott meg bennem a tapasztalat. És most álljon itt néhány tény a babaúszásról és az úszásoktatásról állásfoglalás nélkül. Mert mindkettő mást jelent. Mindkettő hasznos. Csak összekeverni nem kell a kettőt. Talán, ha végigolvassátok a cikket, nem lesz irreális elvárásotok a gyerekekkel szemben.

Úszás, betegségek, edzés

Náthásan ússzon-e? Fáj a füle, mit tegyek? Amikor egy tavaszi hétvégén elkezdjük úszótanfolyamra hordani gyermekünket, valószínűleg még nem tudatosul bennünk, hogy nyárra nem fog megtanulni a csemete úszni, és a téli hideg napokon is gyűrjük majd az uszodázást, (ha 3 hónap alatt megtanult, akkor nagy szerencsénk van és az alapos előmunkálatok már megvoltak). A tél tehát az oktatás kellemetlenebbik része, már ha van ilyen.

Felnőtt fejjel úszni tanulni...

Előző cikkemben arról írtam, hogy milyen kudarcok érik a szülőt, amikor megpróbálja megtanítani a gyerekét úszni. De mi van akkor, amikor maga sem tud úszni, vagy éppen csak annyira tud, hogy épp fennmarad a vízen (tehát nem tud...).

Gyere, megtanítalak úszni!

Bizonyára sokan hallottak már a strandon ehhez hasonló mondatot vagy netán maguk is próbálkoztak a küldetéssel: megtanítani a gyereket úszni.

Vízi-móka placcsal - Hogy élje túl a gyerek az úszásoktatást?

Élt egy kép a fejemben az úszásoktatásról. Emlékszem, amikor két nagyo......
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja