SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Frank Orsolya


Frank Orsolya
Pszichológus, családi kommunikációs szakértő

Pszichológus, Gordon-instruktor
CSALÁDI KOMMUNIKÁCIÓS TANÁCSADÁS ÉS TRÉNING

Miért nem értek szót a gyerekemmel? Miként őrizhetnénk meg a családi békét és a párkapcsolatunkat? Hogyan csinálhatnám másként, mint a szüleim? És mi az a Gordon-módszer?

Egyéni tanácsadás igény szerint, felmérő beszélgetéssel.
Érdeklődjön, tájékozódjon, jelentkezzen itt:
Elérhetőségeim:
E-mail: posta@arete.hu
Honlap: http://www.szeresdjol.hu

Témakörök

összes téma      9 éves     akit aa megcsalás szele megcsapott     alkoholfüggés     anyós     autizmus     birtokló szülõk     büntetés     családi kapcsolatok     családi kommunikáció     családi rendszerek     csecsemõ     dackorszak     daganatos beteg     döntés     döntések     életvezetés     fejlõdés     felelõsségvállalás     felnõtt gyerek     férfi-nõ kommunikáció     gyerekek     gyereknevelés     gyereknyelv     gyerekvállalás     gyermekek félelmei     gyermeki fejlõdés     gyermeknevelés     halál     halálfélelem     hasfájás     házasságcsapda     iskola     iskolakezdés     kamaszkor     kapcsolati gyász     kétéves gyerekek     komfortszoptatás; digitális gyermekvédelem; altatás; testmozgás     kommunikáció     konfliktuskezelés     kötõdés     krízis     megváltozott családi helyzet     mentális egészség     mozaikcsaládok     nagyszülõhöz fûzõdõ viszony     nõi szerep     önismeret     önkielégítés     önsorsrontás     ovis gyerek     ovis kor     ovisok     ovisok gondjai     óvoda     óvodás korú gyerekek     óvodaválasztás     párkapcsolat     patchwork - családok     patchwork családok     pszichiáter     pszichológushoz fordulni     pszichoterápia     ragaszkodás     serdülés     serdülõ     serdülõk     serdülõkor     sorskönyv     stabilitás     személyiségfejlõdés     szeparációs szorongás     szerelem     szexuális fejlõdés     szexualitás     szobatisztaság     szófogadás     teljesítmény-szorongás     terápia     testvér fogadása     testvérféltékenység     titok vagy nem titok a családban     totyogó; alvás; szülõ érzései     válás  

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.

Élettársam gyerekem ellen

Mit csináljak abban az esetben, ha az élettársam nem tudja elviselni a gyermekemet, aki már nem velünk él. Számomra már elviselhetetlennek tűnik ez az állapot, Olyan érzést vált ki bennem mintha versengene a gyermekem szeretetével. Ha itt van a gyerekem és nem vele foglalkozom elkezd hisztizni férfi létére. És én borzalmasan érzem magam, mert az ő házában élek és nagyon sokszor felmerült bennem, hogy elhagyom, de nagyon szeretem, mert amúgy rendes, dolgos ember. Neki is van egy fia akivel nagyon jó a viszonyom, és engem ez nagyon bánt, hogy az én gyermekemet, aki árva, nem fogadja el. Mit tanácsolsz mit tegyek.
Tanácsot kérni nagy dolog, tanácsot adni nagy felelősség. És tanácsot adni borzasztóan könnyű is - kibicnek semmi se drága; nekem csak le kell írnom egy pár sort, de a felelősség, a feladat, a szenvedés, a következmények mind neked jutnak. Ráadásul én csak azt írhatom le, amit én gondolok, ahogyan én gondolkodom - másoknak más lesz a kritériumrendszere. Ezért hát leírom, hogy én hogyan gondolkodom erről, te pedig annyit fogadj el belőle, amennyit bírsz, és kérdezz meg még egy csomó embert, súlyozd, amit hallasz és úgy alakítsd ki, hogy TE hogyan döntesz.
Innen, ahol én ülök, három ember látszik: a gyerek, az anyja meg a férfi. Mind a háromnak vannak lelki szükségletei, lelki igényei. Vajon melyiküké a legerősebb, a legsúlyosabb? Az én gondolatvilágomban a gyereké - mert ő gyerek, mert ő kiszolgáltatott, mert most készül el a személyisége és mert azzal, hogy megszüljük, valamit ígérünk neki... egy egész sor dolgot. Természetesen a te lelki igényeid is fontosak, pl. az is, hogy legyen férfi az életedben, már csak azért is, hogy a gyereknek boldogabb anyukája legyen. Ez a mostani kapcsolat ebben a formában - azt írod - nem így hat.
Az én fejemben más lett volna a sorrend: legyen egy jó kapcsolatom a gyerekemmel, legyen jó kapcsolatom a társammal, megnézem, kialakítható-e jó kapcsolat a kettejük között is, és ha igen, akkor jöjjön a költözés. Tudom, könnyű ezt innen mondani, és nem ismerem a körülményeket.
A végső kérdés viszont az: mennyire érett az a férfi, aki rivalizálni kezd egy kislánnyal, aki nem tudja elfogadni, hogy egy anyának a gyereke az első? Mekkora eséllyel lesz tartós vagy kezelhető vagy jó a kapcsolat, ha eben az együtt élős formában folytatódik?
Egy párkapcsolat számtalan formában és konstrukcióban működhet. Egyetlen dolog a fontos. hogy az a felállás leképezze a résztvevők lelki igényeit. Így - ha el tudunk fogadni néhány kompromisszumot, fenntartható lesz mindegyik érzelmi kapcsolat. Ellenkező esetben szelet vetünk és bizonyosan vihart is aratunk. Én pedig sem szélben, sem viharban nem szeretnék kisgyerek lenni. Tudom, hogy nem könnyű. Gondolkodj és tedd, amit bírsz, amit jónak látsz.

Frank Orsolya
2011-06-12 16:08:36
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja