SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT
Dr. Lázár Erika


Dr. Lázár Erika
Szülész-nőgyógyász szakorvos, okleveles villamosmérnök

Elérhetőségeim:
Telefon: 06-30/971-01-50
E-mail: lazar.erika@gynevac.hu
Honlap: http://www.gynevac.hu
A szakértőnk jelenleg nem fogad kérdéseket, ezért csak az eddig neki feltett kérdéseket és az ezekre adott válaszokat tudod megtekinteni!

Témakörök

összes téma      abortusz után     abortusz utáni teherbeesés     alacsony progeszteron     alhasi fájdalom     antibiotikum és a gynevac injekció     bakteriális gyulladás     bõrproblémák     candida     ciszta     coli baktérium     császármetszés utáni gyermekvállalás     császármetszés utáni szex     derékfájdalom     emlõdaganat utáni teherbeesés     erõs menstruáció     étvágytalanság     felfázás     felkészülés a lombikra     felkészülés a terhességre     fibrocisztás mellbetegség     folyás     folyás várandósan     gének     gomba     gombás fertõzés várandósan     gynevac injekció     gyógyszer hatása a magzatra     gyulladás     habituális vetélés     hajhullás     hormonprobléma     hpv     hüvelyfertõzés terhesen     influenza elleni védõoltás     inzulin rezisztencia     kétszarvú méh     klímax     leletelemzés     lombik     mûtét utáni nemi élet     mûtét utáni vérzés     magas prolaktin     magzatvédõ multivitamin szedése     méh heg repedés     méhfájdalom     méhgyulladás     méhösszetapadás     mellkeményedés     menstruáció várandósan     menstruációs görcsök     mioma     myoma     nátha várandósan     öröklés     ösztrogén túlsúly     pajzsmirigy alulmûködés     pco     pecsételõ vérzés     peteérés kiszámítása     petefészek fájdalom menstruációnál     progeszteron készítmény szedése     progeszteron pótlás     progeszteron túlsúly     prolactin szint eltérése     rákszûrés     rákszûrés várandósan     rendszertelen menstruáció     segítség megköszönése     sok tej     staphylococcus     sterilizálás     szexuális élet várandósan     szülés utáni vérzés     teherbeesés     teherbeesés 40 év felett     teherbeesés elmaradása     toxémia     túlsúly     ureaplazma     védekezés elmaradása     vércsoport eltérés     vetélés     vetélés utáni teherbeesés     vizsgálatok     zsíros bõr  

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.

polypus adenomatosus endometrii

Kedves Doktornő,
több hét óta nézegetem ezeket a portálokat, úgy gondolom én is kapok egy-két hasznos gondolatot.
47 éves vagyok, problémám több évvel ezelőtt kezdődött, kicsit elhúzódó, hosszabb mentsruációk, fájdalom nélkül. A spirálommal magyaráztam. 2014. novemberben a HGB 73 g/l, a vasam kb. 1. volt. Elindult egy alapos kivizsgálás, hasi uh: uterus megnagyobbodott, hossztengelye kb. 12 cm, benne számos echoszegény modulus, legnagyobb a fundusban 6 cm. Utána nőgyógyász által készített UH - ökölnyi miómás uterus afv-ben, szabad környezetben. Endemetrium 19,4 mm ( ez a vizsgálat menstruáció 5 napján készült) Pár napon belül megtörtént a méhkaparás. Minden orvosi leletemen a hyperplasia glandularis endometrii az elsődleges diagnózis. Januárban elkészült a szövettani leletem is I.-II. Polypus fibroadenomatosus endometrii. Ezután kezdődtek a nagyobb problémáim. Január 5-én már újra véreztem, nem volt túl erős, nem tartott 5-6 napnál tovább. A következő január 27-én kezdődött, nagyon erős volt, rengeteg alvadékkal, 6-7 napig tartott. Voltam az orvosomnál, ergam csepp szedését javasolta. Február 24-én volt a következő, még erősebb, nagyon alvadékos, most már hasi görcsök is jelentkeztek. Újra orvos - norculut 10 napon keresztül 2x2.
Most ennek a megvonásos vérzését szenvedem. 5. napja.
Kaptam javaslatot a Mirena spirál felhelyezésére, mellyel talán csökkenthető a vérzéseim mennyisége.
Ön a leírtak alapján javasolná ezt az eszközt, vagy milyen egyéb lehetőséget javasol?
Előre is köszönöm válaszát! Üdvözlettel
Kovács Lilla

Kedves Lilla!

A szövettan nem igazolta a hyperplasia glandularis endometrii diagnózisát, viszont a bő vérzés oka lehet a myoma is. Jelen esetben szerintem ez az ok. Ezen nem segít a Mirena, se más, viszont a súlyos vérszegénység további fokozódása veszélyezteti az életét. Szülni már bizonyára (vagy remélem) nem akar. A legbiztonságosabb a vérzés okának megszüntetése, a myomás méh eltávolítása. Ha csak a méhtestet távolítják el, és a méhszáj, valamint petefészkei megmaradnak, a teljes nőisége változatlanul megmarad, hiszen a méhtest csak a gyermek kihordása miatt szükséges. Minden más változatlanul megmarad. Se klimaxos tünetek emiatt nem jelentkeznek, se a szexualitásában nem következik be változás.

Üdvözlettel



Dr. Lázár Erika
2015-03-18 22:14:58
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja