SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Dr. Forrai Péter


Dr. Forrai Péter
pszichoterapeuta szakorvos, kognitív és viselkedésterapeuta

Elérhetőségeim:
Rendelő címe: 1083 Budapest, Baross u. 119/A
Tel.: 06/20/9640-113
Email: peforrai@gmail.com

Bemutatkozás

A Semmelweis Orvostudományi Egyetemen diplomáztam, posztgraduális képzés során az egyetemhez tartozó Magyar Viselkedés-, Kognitív és Sématerápiás Egyesületben (VIKOTE) kognitív és viselkedésterapeuta szakorvosi végzettséget szereztem.

 

Mindannyian másképpen reagálunk az eseményekre. Életbõl vett példát alapul véve, a házaspár moziba megy. Egyikük végig élvezi a cselekményt, nagyokat nevet, elégedett. Társa szorong a film alatt, fél közben, leizzad, szédül. Esetleg kirohan az elõadásról.

Fentiekbõl következik, elsõsorban nem a szituáció a lényeg, hanem a neki tulajdonított jelentés. Az események különbözõ érzéseket keltenek bennünk, gyakran testi érzéseket is megtapasztalunk (gyomorgörcs, gombóc a torokban), mindezekre reagálunk valahogy (pl. lemondjuk az igéretes állásinterjút).

A kognitív terápia során a gondolataink hátterében megbújó egyéni gondolat-torzításokat, hiedelmeket, gyermekkorban rögzült merev mintázatokat igyekszünk felkutatni és módosítani.
Kognitív terápiával eredményesen kezelhetõ pl.: önmagunkkal kapcsolatos gondok, depresszió, pánik, fóbia, szociális fóbia, szorongás, pszichoszomatikus betegségek, evészavarok, PTSD.

A viselkedésterápia tanuláselméleti alapokon nyugszik, pontosan feltérképezi az egyén viselkedését a különbözõ szituációkban és módosítja azokat, helyreállítja a környezettel, családdal való harmonikus egyensúlyt.
Viselkedésterápiát alkalmazunk pl. fóbiák, kényszerek, rossz szokások (tik, körömrágás, stb.), szexuális zavarok esetén.

A kognitív és viselkedésterápia módszereit a még nagyobb siker érdekében gyakran kombináljuk.

Környezetünkben gyakoriak a személyiségzavarok (pl.: borderline és nárcisztikus).
A személy rendkívül stabil és mélyen gyökerezõ mintázatairól van szó, eredményesen kezelhetõk sématerápiával. Ehhez speciális technikák állnak már rendelkezésre.

Egyéni ülések során türelmesen és részletesen feltárjuk a problémát, annak kialakulásának folyamatát és azt is, milyen zavart okoz a személy és környezete, pl. a család viszonyában. A terápia során megismerjük az egyénre jellemzõ gondolkodásmódokat, beállítódásokat, hiedelmeket, majd ezeken igyekszünk közösen változtatni. A páciensek otthoni feladatokat kapnak és az összes új felismerést a való életben kipróbálják. Igy közvetlen bizonyítékot szereznek arra vonatkozóan, mi a legsikeresebb mûködésmódjuk.

A terápia célja, hogy a páciensek önállóan vezessék tovább életüket és saját maguk „pszichoterapeutájává” váljanak. Természetesen ehhez minden segítséget megkapnak tõlem empátiával, teljes elfogadással. Ritkított konzultációs ülésekre, a terápia késõbbi folytatására szintén megvan a lehetõség.

SKYPE TERÁPIA (ANGOLUL IS/ ENGLISH)

Mivel fordulhat hozzám?
Kognitív és viselkedésterápiával: stressz, szorongás, kényszerek, pánik, fóbiák, depresszió, magatartás,- és önértékelési zavarok, személyiségzavarok, pszichoszomatikus gondok, függõségek, rossz szokások, bipoláris betegség, étkezéssel kapcsolatos problémák, párkapcsolati és munkahelyi nehézségek. Sémafókuszú technikák alkalmazása, asszertív kommunikáció, autogén tréning, relaxáció tanítása, mindfulness.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja