SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Milyen anyának lenni?

Keviczky Csilla [cikkei] - 2006-06-22
Emlékszem, amikor megszületett a fiam, már az első nap megkérdezték tőlem, hogy milyen anyának lenni. Mit is mondhat erre az ember? Nem mondhattam azt, hogy még nem tudom, hiszen még olyan idegen minden ebben az új helyzetben; azt sem, hogy még csak a fáradságot érzem és a félelmet...mert hát mit szólnak, mit mondanak az emberek.

Most viszont kimondom. Nem kedveseim, igenis nagyon nehezek az első hetek, hónapok. Ki szerencsésebb, ki kevésbé az... van, aki éjszakázik többször, van akit kevesebbet ébreszti fel a gyermeke... de mindegy, hogy alakul; egy biztos, embert próbáló időszak ez.
Az első hetek félelmetesek. Emlékszem, rettegtem éjszaka egyedül maradni a kicsivel, édesanyám segített feloldani magányom. A fürdetés is nagy feladat volt, hiszen a babám kis testét olyan nehéz volt biztonságosan megfogni és megmosdatni. A szülés fáradtságát a sok szoptatás tovább görgette. Nem tudtam kialudni magam, hiszen amikor kisfiam aludt, mosnom kellett vagy vasalnom. Édesanyám főztje nélkül csak a lakás összes maradéka szolgált volna táplálékul.

Nehéz volt. Néha ideges voltam, nagyon fáradt és szomorú. Nem volt idő a feltöltődésre, a pihenésre. Ma már viccesnek tűnik, de akkor megrázó élmény volt hallani újra és újra, hogy a babám sír. Bárhol voltam és bármikor, azt hallottam, hogy a gyermekem sír. Legtöbbször ezek a hangok képzelgések voltak csupán, amelyek a mai napig nem változtak. Este lefekvés után többször lesek be a szobába síró hangokat hallva.

Mégis elmondhatom, hogy ma már egy nagyon büszke kismama vagyok. Imádom a kisfiam és igen, most már tudok válaszolni a feltett kérdésre: nagyon jó érzés anyának lenni.



Egyetlen egy mondat zeng bennem, amelyet az újszülöttes nővérke tanácsolt nekünk, szülő nőknek a kórházban:

"Hölgyeim, aludják ki magukat, mert ha megszületik a kis manó, és haza mennek vele, vége a nyugodt, csendes álmokat hordozó éjszakáknak, hosszú-hosszú évekre."

Aludjatok és pihenjetek sokat, és szeressétek a gyermekeiteket!

Kép: yc0407206360 / Pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja