SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Az ikerterhesség gondozása

Családinet [cikkei] - 2011-09-29
Azok a nők, akik ikreket várnak sok olyan dolgot tapasztalnak, amit az egy babát várók nem. Mivel az ikerterhességnél több komplikáció léphet fel, mint egyébként, az orvosod gyakrabban akar majd megvizsgálni.
Az ikerterhesség gondozása

Milyen gyakran kell orvosi ellenőrzésre járni?

Lehet, hogy az első trimeszterben a gyakoriság nem fog eltérni az általánostól, de hamarosan 2-3 hetente látni szeretne majd az orvosod. A második trimeszterben már szinte biztos, hogy havonta kétszer fel kell őt keresned, míg az utolsó trimeszterben már hetente érdemes eljárni a vizsgálatokra. Az alkalmak száma változhat a babák és a te egészségedtől függően.

Miért kell gyakrabban orvoshoz menni?

Ikerterhes kismamáknál gyakrabban adódnak terhességi problémák. A gyakori vizsgálatok azért szükségesek, hogy az orvos folyamatosan figyelemmel kísérhesse az egészségi állapototokat. Így szükség esetén időben el lehet kezdeni a betegségek megelőzését vagy gyógyítását. Ha probléma lépne fel, akkor az orvosod még gyakrabban akar látni. A vizsgálatok gyakoriságánál azt tartja szem előtt az orvosod, hogy neked és a gyerekeidnek mi a legjobb.

Milyen problémákra lehet számítani ikerterhesség esetén?

A leggyakoribbak közé tartoznak a következők:

  • Koraszülés
  • Terhesség okozta magas vérnyomás
  • Méhen belüli növekedési-visszamaradottság
  • Terhességi cukorbetegség
  • A magzat elvesztése

Lektorálta: Dr. Eszlári Péter

Fotó:
Baby: Keine Tags vorhanden.
 


Bemutatkozás
Aktuális Cikk
Kérdezz-felelek

Dr. Eszlári Péter

Szülész-nőgyógyász

Elérhetőségeim:
Telefon: 06-20/460-75-07
E-mail: peter.eszlari@nogyogyasz.info.hu
Honlap: http://www.nogyogyasz.info.hu

Magánrendeléseim:

  • Tatabánya, Vadász u. 4. fsz/1
    Hétfő - 16:00-17:30-ig  (Bejelentkezés: 06-20/460-75-07)
  • Csákvár, Szabadság tér 5.
    Hétfő - 18:00 órától  (Bejelentkezés: 06-20/460-75-07)
  • Rextra Magánorvosi Rendelő: 1111 Budapest, Budafoki u. 59.
    Péntek - 16:00 órától (Bejelentkezés: 06-30/573-81-80)
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség vádat emelt az apával szemben.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.

A szerkesztő ajánlja