SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Interjú az első kismama-verseny 2. helyezettjével

Családinet [cikkei] - 2010-01-22
A 2009-es kismama-szépségverseny 2.helyezettje válaszolt kérdéseinkre.

2009.12.06-án hirdettünk eredményt az első és nagy sikerű kismama-szépségversenyünkön, melyen Polgár Kriszta (PKriszta) érte el a második helyezést. Kíváncsiak voltunk, hogy zajlott a verseny előtt és után az életük, s most, hogy megérkezett a várva várt jövevény, elkészítettük az alábbi interjút. Ezúton is köszönjük Krisztának a készséges válaszokat, és kívánunk neki, illetve családjának egészséget, sok boldogságot!

Kérlek, meséld el, milyen volt a szülésed?
A szüléssel kapcsolatban nem voltak illúzióim. Tudtam, hogy szörnyű lesz, hogy fájni fog, de hogy ennyire, arra nem lehetett előre felkészülni. Mondhatom, hogy viszonylag gyors és zökkenőmentes szülésem volt, de a vajúdási szakasz olyan fájdalmakkal járt, amit elég nehéz volt elviselni. Hajnali 2.45-kor folyt el a magzatvizem és 8.53-kor jött világra a kisbabám. Első szüléshez képest ez nagyon gyorsnak számít. A szülésznő és az orvosom is nagyon segítőkészek voltak, igazi csapatmunkát végeztek. A szülésznő javaslatára beszedtem néhány homeopátiás tablettát, ez segítette elő a gyors tágulást, majd a gyors szülést. Annyira sikerült meggyorsítani a folyamatot, hogy a megbeszéltekkel ellentétben, sajnos már nem volt idő az epidurális érzéstelenítésre, ezért mindenféle fájdalomcsillapítás nélkül szültem. Minimális gátmetszésre is szükség volt, aminek nyomait még a szülés után 2 héttel is éreztem.  

Hogyan viselkedik, meg vagy elégedve vele? 
Kislányom az első héten angyal volt. Napközben mintagyerekként aludt, éjszaka azért voltak sírások, de nem volt veszélyes. Második héten viszont elkezdett hasfájós lenni, és egyre többet sírt. A harmadik héten meg szinte mást sem csinál, mint sír. Nagyon nehezen tudjuk elaltatni, van úgy, hogy 3-5 órán keresztül próbáljuk kitalálni, hogy mi lehet a baja, mire végre sikerül megnyugtatni. Elég fárasztó dolog ez, de nem lehet rá haragudni, mert amikor nem sír és ránéz a szüleire, akkor elolvadunk tőle. Imádnivaló kis bestia a mi lányunk!

A terhesség során mik okoztak nehézséget?
A terhességem nem volt éppen zökkenőmentes. Körülbelül három hetes lehettem, amikor egy délután szédülés és hányinger jött rám. Gyorsan el is szaladtam egy terhességi tesztért, ami meglepetésemre pozitív lett. Persze nem hittem az eredménynek és megcsináltam még két tesztet a biztonság kedvéért. Azok eredménye is azt igazolta, hogy kisbabát várok. Sajnos a 4. héttől elkezdtem hányni és ez eltartott egészen a 16. hétig. Kétszer kórházba is kerültem a kiszáradás veszélye miatt, mert semmilyen étel és ital nem maradt meg bennem. 3 hónapon keresztül betegállományban voltam, ezt az időszakot szinte teljes egészében az ágyban töltöttem. A sok hányásnak köszönhetően 7 kg-t sikerült fogynom az amúgy sem túl nagy súlyomból, ami teljesen legyengített. Augusztusban azonban újra visszatért az életkedvem, mert megszűnt a hányás és újra elkezdtem dolgozni. Ezután következett a terhességem jó időszaka, amire szívesen fogok majd visszaemlékezni. Jól éreztem magamat a bőrömben, szerettem a terhesség minden pillanatát, állandó figyelemmel kísértem a pocakom növekedését és rengeteg olyan dolgot csináltam, amit korábban sosem (például jelentkeztem a Családinet Kismama szépségversenyére).

Az apuka hogyan viselte a szülést?
Igazából a szülés napján dőlt el, hogy apás szülés lesz. Párom kicsit félt, de végül úgy döntött nem hagyja ki ezt az élményt, mert nem szeretné, ha később megbánná, hogy nem volt velem kislányunk születésénél. Nagyon nagy erőt adott, hogy ott volt mellettem, bár túl sok teendője nem volt, de nekem elég volt a jelenléte, hogy fogta a kezemet és velem együtt izgult. Amikor túl voltunk a szülésen úgy láttam, őt talán jobban megviselte az egész, mint engem, de tartotta magát, és megpróbálta leplezni érzéseit. Büszke vagyok rá, hogy együtt csináltuk végig ezt a nehéz „projektet”.

Miben segített a CsaládiNet kismama szépségverseny?
Álmomban nem gondoltam volna, hogy valaha be fogok nevezni egy szépségversenyre. A Családinet kismama szépségversenyéről egy kolléganőm jóvoltából értesültem. Ő küldte át nekem a hirdetést, de először nem is foglalkoztam vele. Bár nagyon sok elismerést és bókot kaptam terhességem második felében, nem gondoltam, hogy esélyem lehet egy ilyen megmérettetésen. Közben már megvolt az időpontom a fotóshoz, akivel egy kismama portfóliót készítettünk és ő beszélt rá, hogy ha már ilyen szép képeket készítettünk, akkor jelentkezzem a versenyre, veszteni valóm úgysincs. Így történt, hogy jelentkeztem. Mivel nem volt meghatározva, hogy milyen képet kell beküldeni, ezért döntöttem úgy, hogy a profi fotókat küldöm el. Bár elég sok szavazatot kaptam, tudomásul vettem, hogy nem értem el dobogós helyezést. De nem szomorkodtam, mert nem az volt a célom hogy nyerjek, inkább csak meg akartam mutatni magamat és a csodásan sikerült képeimet. Kollégáimtól értesültem róla, hogy a zsűri döntése alapján második lettem, ami nagyon nagy meglepetésként ért. Büszke voltam magamra, örömömet csak a fórumon írt hozzászólások árnyékolták be, de megpróbáltam nem foglalkozni a rosszindulatú megjegyzésekkel és örülni a helyezésemnek és a nyereményeimnek. 

El fogod mesélni a gyermekednek, ha nagyobb lesz?
Mindenképpen szeretném, ha kislányom tudná, hogy amikor a pocakomban volt, akkor anyukáját annyira megszépítette, hogy második helyezést ért el egy szépségversenyen. Sőt, hogy ennek hivatalos nyoma is legyen kértem a szervezőktől egy oklevelet, ami mindig emlékeztetni fog a versenyre. Ezt a lehetőséget ezúton is szeretném megköszönni.

Milyen élményt vagy tapasztalatot osztanál meg a többi kismamával, ami a várandósságod/szülésed során történt veled?
Mindenképpen azt tanácsolnám minden jelenlegi és leendő kismamának, hogy élvezze ki a várandósság minden pillanatát. Vannak nehéz időszakok, mint ahogy én is átestem ilyenen, de az utána következő szép időszak feledteti ezeket. A terhesség nem betegség, hanem egy állapot, ami a legtöbb kismamát megszépíti és boldogsággal tölti el. Ne hanyagoljuk el magunkat, járjunk csinos ruhákban, és tegyünk meg mindent, amihez kedvünk van, együnk jókat, járjunk el kismamatornára és legyünk sokat jó társaságban. Én ezzel a recepttel tettem még emlékezetesebbé az állapotosságom 9 hónapját. 

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja