SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Fontos tudnivalók a kismamák fehérneműiről

Farkas Szabolcs [cikkei] - 2009-01-29
A terhesség során a megváltozott statikai állapotok következtében kialakul az ún. kismamatartás, mely derék-, illetve gerinc panaszokhoz vezethet. Megfelelő formájú, tartású fehérnemű megválasztásával ez ellen igen sokat tehetünk, jelentősen javítva a kismama közérzetét.
Fontos tudnivalók a kismamák fehérneműiről

Jó, ha tudjuk...

hogy a terhesség testi-lelki, szempontból egyaránt megváltoztatja a nők életét. Megváltozik a test formája, tömege, amely bizonyos pontokon fokozott nyomást, túlterhelést jelent.

Szoptatós melltartóJó, ha tudjuk...

hogy a megváltozott statikai állapotok következtében kialakul az ún. kismamatartás, mely derék-, illetve gerinc panaszokhoz vezethet.
Megfelelő formájú, tartású fehérnemű megválasztásával ez ellen igen sokat tehetünk, jelentősen javítva a kismama közérzetét.

Jó, ha tudjuk...

hogy a terhesség különböző szakaszaiban más-más formájú és/vagy méretű fehérneműt célszerű viselni, amely mind a babának, mind a mamának megfelelő kényelmet biztosít.

A helyesen kiválasztott melltartó kényelmesen körbefogja a mellet, hónaljnál sem szoros, a mell adottságainak, formájának megfelelő.

Jó, ha tudjuk...

hogy a terhesség első időszakában elegendő csupán nagyobb méretű melltartót viselni, hiszen a mell növekedése ekkor még nem számottevő.

Jó, ha tudjuk...Méretek

hogy a melltartók méretezése a legtöbb gyártónál azonos módszerrel történik, azaz a mellkerületet (a mell legkiemelkedőbb pontján körben mérve) és a mell alatti kerületet veszik alapul.
A melltartó nagyságszámát a mell alatti méret, a kosár nagyságát pedig a két mért érték közötti különbség határozza meg. Ettől függően a melltartó kosara A, B, C, D, E, F, G, H jelzésű lehet.
A melltartók nagyságszáma 5 cm-ként változik, azaz 65-70-75-80-85-90 és így tovább.

Jó, ha tudjuk...

hogy a mell és a mell alatti körméret különbsége alapján a kismama milyen betűvel ellátott kosarú melltartót válasszon.

Jó, ha tudjuk...

hogy a terhesség előrehaladtával a kismamáknak mindenképpen az úgynevezett terhességi melltartó viselése ajánlott. Ez még akkor is ajánlatos, ha korábban egyáltalán nem hordtak melltartót, mert a mell felépítésében változások következnek be; a súly növekszik, a kötőszövet függesztő rendszerét meghatározó kollagén-rostok megnyúlnak, a mell megereszkedik, elveszti tartását.

Jó, ha tudjuk...



hogy szülés után az egyre nehezedő mellnek a szoptatós melltartó ad megfelelő tartást, a mellkosarak nyitása és zárása (amely egy kézzel is megoldható), pedig a mamának biztosítja a kényelmet.

Jó, ha tudjuk...

hogy ma még igen erősen tartja magát az a nézet, hogy közvetlenül a testünkön lehetőség szerint természetes anyagot, elsősorban pamutot viseljünk. Elterjedőben van azonban az ún. mikroszál alkalmazása, melynek előnye a természetes szállal szemben, hogy nem tárolja a nedvességet (izzadságot), hanem a testről elvezeti, gyorsan kifelé továbbítja.

Jó, ha tudjuk...

hogy a terhességi nadrágokat úgy alakítják ki, hogy a terhesség különböző szakaszaiban a kismama mindig találjon alakjára illőt. Azaz a korai szakaszban még többnyire oldalvarrás nélküli, kellő rugalmassággal rendelkezőt vásárolhat, amely a derék és comb vonalon is finoman szegett rugalmas.

Jó, ha tudjuk...

Kismama fehérneműhogy a terhesség utolsó szakaszában célszerű olyan speciális nadrágot viselni, amely alulról kellően megtámasztja a hasat, a deréknak is jó tartást biztosít, nem szoros, ezáltal csökkentve a hát- és derékfájdalmat.
Speciális üzletekben kapható olyan formatervezett nadrág is, melynek bősége tépőzárral állítható.

Jó, ha tudjuk...

hogy a kismamák alvásigénye igen nagy. Jó közérzetet és nyugodt alvást biztosítanak a puha, kötött pamut alapanyagból készült hálóingek és pizsamák. Fontos, hogy a pizsamák állítható derékbőséggel rendelkezzenek és felsőrészük is megfelelő helyet biztosítson a has számára. A kismama hálóingek speciális szabásvonala szintén nagyfokú kényelmet nyújt.

Jó, ha tudjuk...

hogy hálóingből célszerű elöl gombosat vásárolni, mert - főleg a kórházi időszakban - kényelmesebbé teszi a szoptatást.

Jó, ha tudjuk...

hogy a szoptatós melltartót csak a terhesség hetedik hónapja után célszerű megvásárolni és ajánlott eggyel nagyobb kosár és melltartó méretet választani.

Jó, ha tudjuk...

hogy a kismama fehérneműket is mindig a gyártó által ajánlott kezelési utasításnak megfelelően kell ápolni, gondozni.


forrás: nfh.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja