SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Anyaszállást adtak át a szegedi szülészeti klinikán

Családinet [cikkei] - 2016-06-29
Egyszerre négy kismama maradhat koraszülött gyermeke közelében annak az anyaszállásnak köszönhetően, amelyet vállalkozói és civil támogatásból alakítottak ki a Szegedi Tudományegyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján.

Németh Gábor, a klinika igazgatója az anyaszállás keddi átadóján elmondta, a háromszobás létesítmény lehetőséget biztosít arra, hogy kismamák a gyermekük világra jöttét követő első hetekben a koraszülött csecsemő közelében maradjanak.

A koraszülés maga is komoly lelki terhet jelent az édesanyáknak, és a helyzetet csak nehezíti, ha négy-öt nappal a szülés után - amikor ők már távozhatnak a klinikáról - távol kerülnek gyermeküktől, és esetenként csak telefonon tudnak érdeklődni az állapotáról.

Országosan az összes gyermek 9 százaléka érkezik a tervezettnél korábban, a regionális feladatokat ellátó egyetemi klinikán ez az arány magasabb, mintegy 13 százalék. A koraszülöttek mellett a szállást azok az édesanyák is igénybe vehetik, akik gyermeke a születést követően valamilyen rendellenesség vagy fertőzés miatt nem hagyhatja el az intézményt, mert hosszabb kezelésre szorul - tudatta a szakember.

Rádi Katalin, a Korábban Érkeztem Alapítvány alapítója elmondta, tavaly szeptemberben a civil szervezet a Szeged-Csanádi Egyházmegyével együttműködve a Szent Gellért Fesztiválon jótékonysági koncertet tartott a megújult szegedi dómban, Miklósa Erika és a Szegedi Szimfonikus Zenekar közös fellépésével. Az itt összegyűjtött pénzt több mint harminc cég - köztük legfontosabbként a Richter Gedeon Nyrt. -, valamint magánszemélyek támogatása egészítette ki.

A klinika második emeletén hatmillió forintból három, komfortosan berendezett szobát, melegítőkonyhát és étkezőhelyiséget alakítottak ki, ezek négy édesanyának teremtik meg a lehetőséget arra, hogy folyamatosan bent tudjanak lenni koraszülött gyermekük mellett, csecsemőjük felépülését támogatva, segítve - közölte az alapító. Hozzátette: az alapítvány további anyaszállások kialakítását, felújítását tervezi.

Forrás: MTI
MTI Fotó: Kelemen Zoltán Gergely

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

A ferde testhelyzetben való alvás előnyei

A ferde testhelyzetben való alvás egy enyhén döntött fekvőfelület révén hasznosítja a gravitációt. Az ötlet nem újkeletű: bizonyos állatfajok és már az ókori egyiptomiak is felismerték, hogy a fej kissé megemelt helyzete sokszor előnyösebb. A modern tudomány pedig megerősíti, hogy a 3,5-5 fokos szöggel megemelt ágy segítheti a jobb alvást, a regenerációt és a méreganyagok eltávolítását.

Életmentés-Elsősegély Egészségügyi vészhelyzetben

Az elsősegélynyújtás és az életmentő beavatkozások kapcsán gyakran felmerül a kérdés, hogy "Miért kellene ezt tudnom? Nem vagyok egészségügyi szakember!" Erre a válasz egyszerű: a váratlan események nem válogatnak szakmai háttér vagy felkészültségi szint szerint.

Fiatal édesanya tragédiája: agyvérzés következtében hunyt el a szülés után

Megdöbbentő tragédia rázta meg a nyíregyházi közösséget: egy 22 éves kismama életét vesztette nem sokkal gyermeke születése után. Az eset körülményeit jelenleg is vizsgálják a hatóságok és az egészségügyi szakemberek.​

Szaunában pihentek a szülők, miközben gyermeküket újraélesztették a siklósi fürdőben

Sokk és döbbenet uralkodott el a siklósi fürdőben, amikor egy 6 éves kisfiút kellett újraéleszteni - szülei eközben éppen a szaunában tartózkodtak. A majdnem tragédiába torkolló eset a Siklósi Hírek beszámolója szerint komoly következményeket vonhat maga után.

Évente 5 ezren halnak meg itthon vastagbélrákban, pedig szűréssel megelőzhető lenne a betegség (VIDEÓVAL)

Ugrásszerű növekedést mutat az utóbbi évtizedekben a vastag- és végbéldaganatok száma: Magyarországon mintegy kilencezer új vastagbéldaganatot diagnosztizálnak évente, és ez a második leggyakoribb halált okozó daganatos betegség, amely évente mintegy ötezer ember életét követeli. A már kialakult daganat felismerése mellett a betegség meg is előzhető az időben elvégzett vastagbéltükrözéssel (kolonoszkópia), és a daganatos elfajulásra hajlamos polipok eltávolításával. A Semmelweis Egyetem legújabb oktatóvideója azt mutatja be, hogyan kell a vizsgálatra felkészülni, mi történik a vastagbéltükrözés során, és mire kell számítani azt követően.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja